מסתבר שמיקרוסופט לא עסוקה רק ב-Windows 8 והטאבלט Surface, אלא גם שירות ההוטמייל הוותיק שלה מעסיק אותה לא פחות. החברה חשפה אמש כי היא השיקה שירות רשת חדש תחת הכתובת Outlook.com, ואם התרגלנו שהשם בד”כ מתאר את תוכנת הדואר הרצה על המחשב, מעתה זהו שירות דואר רק בגרסת הרשת. כרגע, מיקרוסופט עדיין לא נפרדת משירותי הדואר השונים שלה כמו ה-Hotmail.com או ה-Live.com, אך מאפשרת לבצע מעבר פשוט של המשתמשים לשירות החדש.

ממשק חדש
מיקרוסופט ערכה מספר לא קטן של שינויים בהשוואה לשירותי הדואר שהכרנו ממנה בעבר, וכבר נראה כי ישנו שינוי מהותי בעיצוב ובממשק המשתמש של האתר. באם הספקתם להתנסות כבר ב-Windows 8 וב-Windows Phone, אז הסביבה תראה לכם מוכר שכן הממשק מבוסס על עיצוב המטרו עם קווים חלקים, מראה בסיסי, כפתורים גדולים בראש הדף ותצוגה הרבה יותר נעימה לעין. בנוסף משתלב גם הצ'ט של מסנג'ר ונוכל לשוחח עם חברנו בפייסבוק, להמתממשק לטוויטר ואם נרצה גם נוכל לשוחח עם חברים בוידאו-צ'ט על סקייפ, כך שיש כאן קשר חזק לרשתות החברתיות. השירות מתממשק גם ל-Windows 8, ומשתמש אשר יגדיר את החשבון בכניסה למחשב עם חשבון דואר של Outlook.com, יוכל לסנכרן את הדואר, לוח שנה ואנשי הקשר ישירות למחשב. כמו כן, ניתן לפתוח ולערוך מסמכי אופיס און-ליין, לצפות בגלריית תמונות במייל באופן נוח יותר וגם גישה לכונן האחסון בענן עם 7GB בחינם למצטרפים חדשים.

קרא עוד:  עדכון במכשירי האנדרואיד גורם לזלילת סוללה, כך ניתן לשפר את המצב

וידאו: מיקרוסופט מציגה את Outlook.com

מכוונת לגוגל
מיקרוסופט רוצה לחזור ולהיות מובילה בתחום שירותי הדואר בענן, ועל כך היא מכוונת את המטרה ישירות לגוגל ומתחרה בשירות הדואר Gmail הפופולרי. בהתאם לכך, היא לא מגבילה בנפח התיבה, וגם מאפשרת למי שרוצה להשתמש ב-Outlook.com כדי לנהל את הדואר שלו המתקבל משירותים מתחרים. בינתיים, היא לא סוגרת את שירותי הדואר הישנים שלה, אך זה רק עניין של זמן עד שזה יקרה, לכן למי שמקוראנו עובד (עדיין) עם אחד מתיבות הדואר הקודמות, מומלץ לקפוץ ל-Outlook.com ולהתיידד עם הממשק החדש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.