מאז ומתמיד בעולם המחשוב היצרניות ניסו לפנות לקהל רחב יותר כדי להתאים את המכשירים שלהם לכלל השוק. אחד הפתרונות שנכנס יותר ויותר בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה הוא תמיכה בריבוי מערכות הפעלה, או Dual Boot המאפשר להפעיל מערכת הפעלה נוספת לצידה של המערכת הראשית.

לאחרונה הדבר הפך לנפוץ יותר, כאשר מספר יצרניות החלו להציע בעולם הסלולר תמיכה בשתי מערכות הפעלה ואפילו דווח כי מיקרוסופט (Microsoft) בעצמה תאפשר זאת במכשירי ה-Windows Phone כדי לצבור פופולריות. ואולם, נראה כי דווקא הצעד של אסוס (Asus) שהכריזה בתחילת השנה על Transformer Book Duet המסוגל להפעיל שתי המערכות ההפעלה (Windows 8 ואנדרואיד) בהחלפה מהירה, הוא “הקש ששבר את גב הגמל”.

מיקרוסופט נגד גוגל
במסמך פנימי של אסוס שחשף WSJ בנוגע לשימוש ב-Dual Boot מתברר כי מיקרוסופט הולכת להחיל מדיניות חדשה שלא תתמוך באפשרות הזו במוצריה. הדבר יאלץ למעשה את היצרנית הטיוואנית להפסיק ולמכור את המכשירים בצורה הזו ותאלץ לבחור באיזו מערכת הפעלה היא תשווק את המחשב.

בעוד בעולם הסולולר Dual Boot יכול לתרום למיקרוסופט להתרחבות מערכת ה-Windows Phone, בתחום הניידים הדבר פוגע בה ובעיקר מסייע לגוגל שכן צעד זה הוא בעיקר נגדה. כיום מערכת ה-Chrome OS נוגסת אט אט בשוק הניידים השמור ברובו למיקרוסופט ואם מדובר במחשב המסוגל להריץ גם Windows 8 לצד Chrome OS או אנדרואיד, הדבר יכול לגרום למשתמש להכיר וחלילה לחבב את יכולות המערכות האחרות בשימוש במחשב נייד, דבר שמיקרוסופט לא מעוניינת בו.