נראה כי לאחרונה יצרניות הסלולר דוחפות יותר ויותר לכיוון של שתי מערכות הפעלה במכשיר אחד. אם זה פרויקט ה- Ubuntu Edge שאמנם לא יצא לפעול אך היה מתוכנן להגיע עם אנדרואיד ואובנטו יחד, או טאבלט ASUS Transformer Book Duet  המכיל את מערכת האנדרואיד ואת Windows Phone להפעלה במקביל ואיך אפשר שלא להזכיר את נוקיה (Nokia) שהגשימה חלום ישן של הפצת מכשירי Low-End עם אנדרואיד.

מיקרוסופט (Microsoft), אישרה כי היא אכן מתכננת לתמוך במכשירים עם Dual Boot, כך שיוכלו להפעיל את מערכת האנדרואיד וכמובן את Windows Phone יחד וזה יקרה ככל הנראה במהלך השנה הקרובה. האתר The Times of India פרסם כי יצרנית הסלולר ההודית Mobiles Karbonn חתמו על הסכם עם מיקרוסופט שיאפשר להם כבר בחצי שנה הקרובה לשווק מכשירים כאלו: "מיקרוסופט הקלה את התקנות ופותחת את הפלטפורמה שלה לשחקנים אחרים" כך מסר Sudhir Hasija יו"ר Mobiles Karbonn בראיון עם האתר.

האם זה קשור לאי הצלחתה של Windows Phone בתחום המכשירים הסלולריים ומבחר החברות הדל? מכשיר עם שתי מערכות הפעלה יכול מצד אחד לתת דחיפה למשתמשים לרכוש את המכשיר שכן במידה והם לא מעוניינים ב- Windows Phone הם יכולים בכל רגע נתון לאחר אתחול המכשיר לעבור למתחרה הוותיקה גוגל (Google) ומנגד מי שחשקה נפשו להכיר את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט יכול לעשות את הצעד ההפוך. סביר להניח כי מערכות ההפעלה יחלקו לפחות שטח אכסון משותף הכולל את קבצי הווידאו, מוסיקה והתמנות.

כמו כן בעדכון Windows Phone 8.1 שאמור להיחשף בכנס המפתחים Build 2014 שיערך באפריל הקרוב, אנו אמורים לשמוע על בואם של כפתורי מגע רכים, העוזרת הווירטואלית קורטנה, מרכז התראות חדש ותמיכה ב Dual SIM בין שאר הדברים.