כחלק משלל הכרזותיה של אסוס (Asus) היא הציגה גם את ה-Transformer Book Duet TD300. זהו מחשב נייד 13.3 אינץ’ המשלב ארבעה מצבי עבודה שונים: מחשב נייד, טאבלט, מריץ את מערכת ההפעלה Android 4.1 ואת מערכת ההפעלה Windows 8.1.

המעבר בין שתי מערכות ההפעלה מתבצע בלחיצת כפתור בתוך 4 שניות בלבד, אך מדובר בשתי מערכות הפעלה שונות הפועלות בנפרד ללא כל סנכרון או קשר בין אחת לשנייה. זאת בניגוד לתכנון של AMD ואינטל שיאפשר בעתיד להפעיל אפליקציות אנדרואיד על גבי Windows ללא החלפה של מערכות הפעלה.

מלבד זאת, ה-Transformer Book Duet משלב מקלדת ניתקת כך שניתן להשתמש בו כטאבלט לכל דבר, ורץ על מעבד ה-Core i7 יחד עם 4GB של RAM, דיסק פנימי 128GB וחריץ microSD. בתוך המקלדת משולב גם דיסק 1TB לזקוקים לנפח הגבוה וכן יציאת רשת, USB ו-HDMI.

המחשב-טאבלט-ההיברידי יימכר באביב הקרוב במחיר של $599 לגרסת ה-Core i3 עם מסך ברזולוציה של 1366×768 או $699 ומעלה לגרסת Full HD.

אסוס לא הראשונה להציג מחשב היברידי המשלב את מערכת האנדרואיד, גם סמסונג ואחרות הציגו מספר פתרונות לאורך השנים אולם אף אחד מהם לא ממש תפס. אולי בשל הסרבול והחוסר נוחות לעבוד עם שתי מערכות הפעלה נפרדות. כפי שכתבנו, הדור הבא שיגיע מאינטל ו-AMD לא ידרוש מאיתנו לעבור בין מערכות ונוכל להפעיל אפליקציות אנדרואיד ישירות מחלון של Windows בלחיצת כפתור, על הרעיון והפיתוח הכריזו השניים גם כן בתערוכת CES ואת כל הפרטים תוכלו למצוא כאן.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab A 8.0 לשוק הכניסה