לא רבים ממכם וודאי מנצלים את יכולות הזרמת הוידאו של מכשיר הסמארטפון שברשותכם, אבל כבר כיום רוב המכשירים המודרניים יכולים להציג בקלות וידאו באיכות Full HD דרך חיבור ה-microUSB, אותו החיבור שדרכו אתם מטעינים או מחברים למחשב. חיבור זה המכונה MHL (ר"ת Mobile High-Definition Link) שהושק יחד עם ה-Galaxy S II,הציג טכנולוגיה חדשנית המאפשרת להשתמש בחיבור ה-USB גם לצורך הזרמת וידאו בחיבור HDMI או בחיבור MHL ישיר לטלוויזיה תומכת.

כעת, הקבוצה האחראית על התקן (MHL Consotium) הכריזה על הדור הבא, MHL 3.0 שיביא איתו שיפור משמעותי באיכות הוידאו והאודיו וכן שיפורים נוספים. השינוי העיקרי בסטנדרט היא תמיכה באיכות של Ultra HD, או 4K שיאפשר למכשירים להציג תוכן על מסכים חיצוניים ברזולוציה גבוהה (עד 2160p) ובטלוויזיות תומכות 4K שכבר החלו להגיע לשוק. תקן ה-MHL 3.0 יוכל להתמודד עם כמות מידע (data) כפולה מאשר התקן 2.0 הקודם ואף להזרים וידאו במקביל למספר מסכים. עוד מציע התקן החדש גם תמיכה בהספקי חשמל גבוהים יותר כפי שהמכשירים בעלי הסוללות הגדולות כבר דורשים זאת, תמיכה באודיו סראונד 7.1 ערוצים עם דולבי-דיגיטל, TrueHD ו-DTS-HD.

יצרניות רבות כבר החלו להטמיע את חיבור ה-MHL במכשיריהם כמו סדרת הגלקסי של סמסונג, Xperia של סוני ו-One של HTC וככל הנראה בשנה הבאה נראה כבר את המכשירים הראשונים עם MHL 3.0.

התמונה באדיבות Shutter Stock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.