ה-Galaxy S II (וידאו) כבר הספיק לעשות את הבאזז שלו וכעת הוא הולך לעשות באזז אפילו יותר מהרגיל. כזכור, כשה-Galaxy S II הוכרז, חיפשנו את יציאת ה-HDMI שלו אך מסתבר שהאפשרות הזאת לא נכללה בסופו של דבר, אולם Samsung שמרה בסוד כי ל-Galaxy S II יציאה חדשנית בשם MHL,  שתאפשר למכשיר להציג תכנים ב-Full HD על גבי טלוויזיה בחיבור ה-HDMI.

חיבור הכל יכול
וכך זה עובד: MHL זהו תקן חיבור חדש המיועד למכשירים ניידים (ר"ת Mobile High-Definition Link) ומאפשר הצגת תכני וידאו ואודיו באיכות גבוהה. התקן אומץ על ידי נוקיה, סמסונג, טושיבה וסוני לשימוש במכשיריהם. למעשה, הטכנולוגיה מאפשרת לנו להפוך את יציאת ה-microUSB הסטנדרטית שלנו ליציאת HDMI לכל דבר באמצעות כבל מתאם המיוחד, כך שתוכלו להציג את כל המתרחש על גבי המסך הטלוויזיה יחד עם סאונד היקפי Dobly Digital Surrund 7.1, אך בשוני קל: ב-MHL, נוכל לשלוט בתכני המולטימדיה דרך ממשק הטלוויזיה עצמו, כך שנוכל לנווט בין התכנים השונים שבמכשיר, כשכמובן השימוש העיקרי של יציאת ה-HDMI הוא הצפייה בסרטים: ככל שהמכשיר בעל היציאה תומך ביותר פורמטים OUT OF THE BOX, כך הוא בעצם הוא הופך לנגן הבלו-ריי/DVD המושלם. מכיוון שה-Galaxy S II צפוי לתמוך בכל הפורמטים הנפוצים (החל מ-MP4 דרך DviX/XviD ו-MKV), נוכל לצפות בסרטים (עד רזולוציית fHD) שהורדנו על גבי המסך כאילו מדובר בנגן מדיה לכל דבר, מה שמעניק חווית מולטימדיה מושלמת. כמו כן, ה-USB MHL הוא USB חכם: ברגע שתחברו אותו לטלוויזיות עם HDMI או למחשב בכדי להעביר נתונים, הוא יזהה את סוג החיבור ועל פי זה כבר יעביר את המכשיר אל המצב הנוכחי, ככה שאנחנו לא צפויים להתעסק יותר מידי עם הגדרות שונות.

שימוש נוסף של ה-MHL הוא הטענת המכשיר שלכם כאשר הוא מחובר לטלוויזיה בחיבור ה-HDMI. כרגע, לא ניתן למצוא טלוויזיות שתומכות ב-MHL, כך שנצטרך להשתמש במתאם מיוחד. טלוויזיות שתומכות ב-MHL באופן מלא יושקו עוד השנה (קיץ 2011), אך כנראה רובנו יעדיף להשתמש בכבל המתאם מאשר לקנות טלוויזיה חדשה.

כמובן שאת התקן ה-MHL אנחנו צפויים לראות בעוד מכשירים עתידניים (לא רק של סמסונג), אך ה-Galaxy S II הוא הראשון לתמוך בהתקן זה. אם ניקח הימור, אז המכשיר הבא שיתמוך בזה הוא ה-Galaxy Tab 10.1 שגם הוכרז ב-MWC 2011. פרטים נוספים על ההתקן תוכלו למצוא בסרטון הבא.