ה-Mi Box, מזרים המדיה של שאומי (Xiaomi) הוא ללא ספק הפופולרי ביותר. הוא מבין הבודדים שזכו לקבל את מערכת ה-Android TV הרשמית של גוגל (Google) וגם תג מחיר זול כמובן עזר למכירות. כעת יש לו מתחרה חדש, ה-MECOOL KM8.

בדומה למזרים של שאומי, גם KM8 פועל על מערכת ה-Android TV, אשר קיבל את אישורה הרשמי של גוגל. המערכת מבוססת על אנדרואיד 8.0 ומציעה ממשק מותאם ונוח לניווט על המסך הגדול.

ישנה תמיכה בחיפוש קולי עם Google Assistant בלחיצת כפתור על השלט. יש גם תמיכה ב-Google Cast להזרמת תוכן מהמכשיר הנייד היישר למזרים (בדומה ל-Chromecast) וכן תומך באודיו Dolby Digital.

Amlogic S905X Android 8.0 2GB RAM + 16GB ROM VP9 HDR10 Dolby Audio Support Youtube 4K- Black EU Plug

הוא מסוגל להציג ולנגן תוכן ב-4K עם תמיכה ב-HDR10 והוא נושא חומרה דומה לזה של Mi Box: שבב Amlogic S905X עם מעבד מרובע ליבות, שבב גרפי Mali 450, זיכרון 2 גיגה-בייט ואחסון 16 גיגה-בייט עם הרחבה בכרטיס microSD.

בדומה ל-Mi Box, גם MECOOL KM8 קטן מידות וכולל חיבורים בסיסיים כמו HDMI וגם יציאת וידאו אנלוגית. כן יש לו אנטנה חיצונית ל-WiFi (הנתמך ב-2.4 גיגה-הרץ בלבד) וחיבור רשת קווית RJ45, משהו שלמזרים של שאומי אין.

Image result for MECOOL KM8

MECOOL KM8 גם מאפשר גישה לחנות ה-Google Play המוגבלת יחסית של Android TV. עם זאת לפי טענות הגולשים אפליקציית נטפליקס (Netflix) אינה נתמכת כלל לעת עתה, והדרך היחידה לנגן תוכן של נטפליקס הוא בהזרמה למזרים ממכשיר חיצוני. לפי היצרנית, עדכון חדש צפוי להגיע ולפתור את הבעיה.

קרא עוד:  מעכשיו אפשר לבטל ניגון אוטומטי של קידמונים בנטפליקס, כך תעשו זאת

מחירו של MECOOL KM8 הוא גם כן תחרותי, אשר עומד על 59.99 דולרים, כמעט כמו מחירו של Mi Box כיום.

עדכון: קוד קופון GBKM8 מוזיל את המחיר ב-5 דולר פחות.