Xiaomi Mi Box S
בקצרה
שוק מזרימי המדיה בארץ אינו גדול כפי שהיה בעבר. רבים צופים דרך המסכים הקטנים או משתמשים ביכולות המוגבלות של הטלוויזיות החכמות. Mi Box S ללא ספק נותן אפשרויות רבות והופך את הצפייה על המסך הגדול לנוחה וקלה.
אהבנו
מחיר לכל כיס
ממשק נוח לשימוש
שלט שעובד מכל מקום
לא אהבנו
חסר כניסות USB
לא כל האפליקציות זמינות להורדה
תמיכה בחלק מהתקנים לקויה
9

שאומי (Xiaomi) הפכה לשם דבר גם בתחום של מזרימי המדיה (סטרימרים), והכל בזכות Mi Box שהושק לפני כשנתיים. הדגם החדש, Mi Box S, נחת אצלנו לבדיקה והוא מציע את אותן יכולות מוכרות עם שיפורים קלים ומתבקשים. האם הוא ישאיר את החברה בצמרת של השוק הזה?

קופסה קטנה ומסתורית

שאומי הקפידה להמעיט בשינויים. אפילו הקופסה הכתומה בה מגיע המכשיר ארוז לא עברה שינויים ממשיים, ובתוכה מוצאים את אותם אביזרים. מוצאים בה, כמובן, את ה-Mi Box S ולצידו שלט עליו נרחיב בהמשך, שנאי חשמלי וכבל USB. אין באריזה סוללות לשלט, אז צריך להצטייד מראש עם זוג סוללות AAA.

העיצוב של Mi Box S הוא אולי השינוי הבולט ביותר במוצר. המארז עדיין קטן, אפילו קטן יותר מהדור הקודם. אבל, במקום מראה עגלגל וקצוות מעוגלים העיצוב החדש מרובע יותר ופחות מהודר לטעמנו. אין לו את החיפוי שנתן מראה יוקרתי אלא כעת יש תחושה של פלסטיק פשוט ודי סטנדרטי.

להבדיל, מבחינת חיבורים דבר לא השתנה ואפילו המיקומים נותרו זהים לאלו שבדור הקודם. חיבור החשמל נמצא בצד ימין ולצידו כניסת USB בודדת, חיבור HDMI 2.0a ולבסוף יציאת אודיו. חבל שאין כניסת USB נוספת או חיבור רשת קווי מסוג RJ45, גם אם זה היה על חשבון גודלו. זו פונקציה חשובה שגורמת לרבים לרכוש מתאם נוסף.

מקדימה נותרה נורית החיווי בצבע לבן, הפועלת כאשר המזרים נמצא בפעולה ודולק.

Mi Box S box

השלט של Mi Box S עבר גם הוא שינויים קלים. למרות כי עיצובו לא השתנה, יש כפתורים חדשים וחשובים למדי לתפעול מזרים המדיה. היתרון המהותי הוא שהשלט פועל גם ממרחק רב מהטלוויזיה ובניגוד למזרימי מדיה זולים הוא לא צריך להיות בקו ישיר עם המכשיר. 

זוג הכפתורים החדשים שנוספו מעט מעל כפתורי עוצמת השמע הם Netflix ו-Live. לגבי הראשון אתם יכולים לשער מה הוא עושה, וזה אכן תוספת נוחה למדי כשרוצים לעבור בזריזות לאפליקציית נטפליקס המובנית במערכת. הכפתור השני לעומת זאת לא ממש שימושי עבורנו ומיועד לאפליקציית טלוויזיה, כאלה הפועלות בעיקר בארצות הברית ובמדינות אחרות. ללא הגדרה כלשהי הכפתור לא עושה דבר.

שלט רחוק סטרימר Mi Box S

בדומה לדור הקודם, גם השלט של Mi Box S מצויד במיקרופון מובנה, רק שהפעם כפתור המיקרופון נמצא במיקום יותר מרכזי. קל לזהות אותו בזכות הצבעים שבאים להדגיש את השימוש במסייעת של גוגל, Google Assistant. לחיצה עליו מספקת גישה מהירה לשאילתות שונות כמו חיפוש סרטונים ב-YouTube, הפעלת אפליקציות ועוד. הזיהוי הקולי עובד מהר ומסוגל לזהות היטב גם ביטויים בעברית. 

במרכז השלט נמצא כפתור הניווט המרכזי, המאפשר לנווט בממשק המשתמש כאשר במרכזו כפתור האישור. מעט מתחת נמצאים כפתורים נוספים לגישה מהירה למסך הבית, כפתור חזרה וכפתור חדש להצגה ומעבר מהיר בין היישומים המותקנים במערכת.

Android TV

אביזרים של Mi Box S

ממשק ה-Android TV נחשב לנוח לשימוש, במיוחד עבור מזרימי מדיה כמו Mi Box S. שאומי לא ערכה כל שינוי והותירה אותו זהה למערכת המקורית של גוגל, אשר מבוססת על אנדרואיד בגרסה 8.1. כן היא משלבת בממשק אפליקציות מובנות כמו Netflix, YouTube ו-Red Bull TV.

את מסך הבית ניתן להתאים באופן אישי לצורך גישה והפעלה מהירה של תכנים. כברירת מחדל, בשורה הראשונה יוצגו בדרך כלל קיצורי דרך לאפליקציות שונות, בין אם מובנות או כאלו שהותקנו מאוחר יותר. בשורה הבאה מוצגים תכנים מנטפליקס, ובמידה ומחוברים לחשבון גם יתקבלו המלצות צפייה שונות. בהמשך הממשק מוצגות המלצות ל-YouTube ו-Spotify, זאת בהתאם לאפליקציות המותקנות במערכת.

אם כבר חנות האפליקציות, היא אמנם זהה במראה לחנות ה-Google Play המוכרת מהטלפונים, אולם מספר האפליקציות הזמינות לפלטפורמה קטן מאוד. אמנם את חשובות והבולטות כמו VLC ו-Kodi מוצאים בקלות, אבל אפליקציות רבות כלל לא קיימות. יש גם משחקים, שזה נחמד מאוד בעיקר לילדים. אולם כדי לשחק בהם נדרש לחבר בקר משחק התומך ב-Mi Box S.

חומרה וביצועים

למרות השם החדש Mi Box S מגיע עם אותה החומרה בדיוק כמו הדגם הקודם, וזה מעט מאכזב. בכל זאת פרק זמן של שנתיים זה הרבה מאוד זמן. הוא רץ על S905X של אמלוג'יק (Amlogic) עם מעבד מרובע ליבות, לצד שבב גרפי Mali-450 ויחד עם זיכרון עבודה של 2 גיגה-בייט ואחסון פנימי של 8 גיגה-בייט. יש גם תמיכה ב-WiFi AC 2.4/5GHz, שדרכו הזרמנו את כל התכנים כולל ב-4K. קישוריות Bluetooth 4.2 וגם מזרים Chromecast מובנה.

Mi Box S תומך בהצגה וניגון תכנים ברזולוציה של 4K, אם כי כברירת מחדל בהפעלה הראשונית הוא מציג רק ב-720p. יש גם תמיכה ב-HDR10, אם כי הוא אינו תומך בטכנולוגיית Dolby Vision הנחשבת לטובה יותר, וכן תמיכה ב-DTS 2.0 באמצעות היציאה אופטית.

בבדיקה שלנו, ניגון תכנים בנטפליקס עבד ללא כל בעיה, כולל תכני 4K. ניגון תכנים מהרשת הביתית עבד כהלכה, כולל סרטים התומכים ב-Dolby Digital עם חיבור למערכת רמקולים 5.1. לצורך הניגון השתמשנו ב-VLC וגם ב-Kodi בגרסה 18.

השורה התחתונה

שוק מזרימי המדיה בארץ אינו גדול כפי שהיה בעבר. רבים צופים דרך המסכים הקטנים או משתמשים ביכולות המוגבלות של הטלוויזיות החכמות. Mi Box S ללא ספק נותן אפשרויות רבות והופך את הצפייה על המסך הגדול לנוחה וקלה.

הוא גם תומך בכל הפורמטים הפופולריים, ולמרות המגוון הדל של האפליקציות, החשובות הזמינות בחנות. חבל שלא ראינו שדרוג בביצועים ויותר חשוב, כניסת USB ורשת, אבל כנראה שכל זה נועד לשמור על המחיר התחרותי, ובכך הוא אכן מצליח.

מחירו של Mi Box S הוא כ-260 שקלים והוא זמין לרכישה מ-Banggood שמהם קיבלנו אותו לסקירה או במחיר דומה גם ב-AliExpress. מחירו בישראל מעט יותר יקר ומתחיל ב-289 שקלים. מתאם רשת UGREEN ורכזת USB עבור Mi Box נמכר ב-12 דולרים.