מסכים גמישים היו עד לפני מספר שנים בגדר מדע בדיוני, אך בתקופה האחרונה נראה שהמציאות עולה על כל דמיון. אל מסכים גמישים בממדים המתאימים לסמארטפונים, לאחרונה מתחילים להצטרף גם כאלה שיכולים לשמש כטלוויזיה גמישה וניידת. מוקדם יותר החודש הכריזה יצרנית האלקטרוניקה LG כי הצליחה לפתח מסך OLED גמיש בגודל של 18 אינץ'. אל מול המפקפקים הציגה אתמול (יום ג') החברה את המסך המדובר, והוכיחה כי גם התוכניות להשקת מסך דומה בגודל 60 אינץ' בעתיד, לא מופרכות.

המסך, כמוצג בסרטון, גמיש למדי וניתן לגלגל אותו ולהכניסו בתוך צינור ברדיוס של 3 ס"מ. מדובר במסך OLED המעניק חווית צפיית HD צבעונית מלאה עם רזולוציה מעט נמוכה של 1,200×810 פיקסלים. עבור אב-טיפוס מדובר בהחלט בנתונים משביעי רצון. על מנת להשיג את הגמישות המקסימלית, משתמשת LG בסרט פוליאמיד במקום בפלסטיק הקונבנציונאלי והמוכר.

מוקדם יותר החודש, בעת ההכרזה על תוכניות LG בתחום התצוגה הגמישה, אמר אין ביונג קאנג, ראש המרכז למחקר ופיתוח בחטיבת התצוגה של החברה: "LG היתה החלוצה בשוק טלוויזיות ה-OLED וכעת היא מובילה את טכנולוגיית OLED של הדור הבא. אנו בטוחים כי עד 2017, נוכל לפתח פאנל OLED באיכות אולטרה HD גמיש ושקוף בגודל של יותר מ-60 אינץ'".

יש לזכור ש-LG כבר הציגו תצוגות גמישות עבור מכשירי האלקטרוניקה הביתיים. הטלפון החכם LG G Flex אמנם לא נועד לכיפוף חוזר ונשנה, אך נסיונות רבים שבחנו את תכונת הגמישות גילו כי המכשיר ממשיך לעבוד גם אם מפעילים על המסך לחץ רב. סמסונג (Samsung) גם הציגה בעבר מכשיר עם גמישות דומה, ואפילו היתה הראשונה שעשתה זאת, גם אם לבסוף לא הוצע המכשיר לשיווק המוני.

קרא עוד:  חשיפה: LG הכריזה על מסכי IPS ראשונים עם זמן תגובה של אלפית השנייה

אין ספק שתצוגות גמישות במידות גדולות ובאיכות גבוהה תאפשרנה לפרוס בכל מקום שאליו נלך מסך בו נוכל לצפות בכל העולה על רוחנו. מה דעתכם? האם מסכים מסוג זה יהיה שימושיים עבורכם?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.