השוק הסלולרי נמצא במרוץ חימוש מטורף. התחרות כיום בין החברות הפכה לקשה יותר והן עושות הכל כמעט בכדי לבדל את עצמן, ולשכנע אתכם להוציא את מיטב כספכם דווקא על ספינת הדגל שלהן.

בעולם הזה היצרנית הקוריאנית LG לא זכתה להצלחה גדולה במיוחד במשך שנים רבות. אבל לאחרונה החליטו שם לשנות אסטרטגיה, כשהם שמים כיעד להיות לכבוש את נתח השוק הגדול ביותר. סכומי עתק הוקצו למחלקת המחקר והפיתוח, ואם תקציב הפרסום של חטיבת המובייל היה צנוע, כיום LG מעניקה לו דגש.

זו הסביבה ממנה נולד ה-LG G Flex, המכשיר הקעור הראשון בעולם, ואם זה אינו גימיק מבדל בפני עצמו, שולבו בו עוד מספר תכונות מתקדמות שמושכות גם הן תשומת בלב בפני עצמן. אז בואו נראה כיצד התרשמנו ממנו.

קעור – זה המראה החדש
במבט ראשון, אחרי שמוציאים את המכשיר מהקופסה, הוא מזכיר קצת LG G2 שמתחו אותו וכפפו אותו. למרות גודל המסך, שמשתרע על פי 6 אינץ', המכשיר מרגיש דק למדי ועל אף גודלו הוא מרגיש מאוד נח בכף היד, תחושה הנובעת בעיקרה ממורת המכשיר.

LG G Flex Sideבגב המכשיר מוצאים את כפתור ההדלקה/כיבוי וכפתורי עוצמת השמע בדיוק כמו ב-LG G2. המסגרת מסביב למסך דקה מאוד ומשאירה מעט מאוד שטח 'מת'. מעל כפתור ההפעלה והשליטה בעוצמת הקול נמצאת המצלמה שמשני צידיה נורית המבזק המיוצרת מלד וחיישן אינפרא אדום לשימוש בטלפון כשלט אוניברסאלי חלופי.

ב-LG בחרו ללכת על גוף מפלסטיק כנראה מכיוון שזהו חומר הגלם הנוח ביותר למימוש מכשיר קעור, אבל גם בגלל שהוא מאפשר למתן את עלויות היצור של המכשיר. למרות מבנה הפלסטיק, המכשיר איננו מרגיש זול ואיכות הבניה גבוהה מאוד. למרות זאת לא מדובר בפלסטיק 'רגיל' לחלוטין. אחד המאפיינים שלו, כפי שראוי למכשיר דגל פורץ דרך, הוא שגב הפלסטיק של המכשיר מצופה חומר 'מחלים' המאפשר למכשיר להעלים שריטות ובלאי יום יומי. זה אולי לא יסתיר שריטות עמוקות וסימני נפילות, אבל זה עובד היטב עם סימני שימוש קטנים ביום יום , שנובעים ממפתחות שנשמרים בכיס ביחד עם הטלפון, לדוגמה. חיבור ה-microUB וכניסת האוזניות 3.5 ממ נמצאים בתחתית המכשיר.

בחזית המכשיר נמצאת המצלמה הקדמית וחיישן הקרבה, ומאחור למטה מצד ימין ממוקם הרמקול אשר הפתיע לטובה הן בעוצמת השמע והן באיכות. גם כאן, יש מקום לציין, יש יתרון למבנה הקעור: במכשירים סטנדרטיים וישרים כאשר הרמקול נמצא מאחור בגב המכשיר והמכשיר מונח על גבו, הוא מוסתר על ידי המשטח עליו הוא מונח, הדבר גורם לעמעום הקול. ב-LG G Flex, בגלל הגב הקעור, הרמקול אינו נחסם.

מסך – סינמקס בבית
אי אפשר לסקור מכשיר שכזה מבלי להתייחס למסך שלו. מדובר במסך מסוג POLED (ר"ת של Plastic PLED) המאפשר כיפוף המסך תוך השארת יכולת תפקוד מלא למטריצת נורות ה-OLED. בדומה למסכי ה-AMOLED של סמסונג (Samsung) הצבעים עשירים, חדים והמסך בהיר מאוד. השחור נראה כשחור מוחלט ולא אפור כהה מאוד וגם הלבן עושה רושם כלבן נקי ללא הכחלחלות המאפיינת לרוב את הטכנולוגיה זו.

בזכות בהירות המסך ניתן לעבוד איתו ללא שום בעיה בחוץ בשמש ישירה (והיה לנו שמש כזו בשפע בעת בחינת המכשיר) וזאת כשהמכשיר לא היה על בהירות מרבית. הצורה הקעורה של המסך כנראה תורמת גם במעט למניעת השתקפויות.

למרות המגמה בשנתיים האחרונות בה נהוג לצייד את מכשירי הדגל, ואפילו מכשירי ביניים, במסכי FHD ומעלה, כלומר רזולוציה של 1"080×1920 פיקסלים ויותר, ה-FLEX מצויד במסך 720p, כלומר 1,280×720 פיקסלים. לא ברור מדוע בחרה LG ברזולוציה הזו. שילוב של מסך גדול כל כך בגודל 6 אינץ', אשר מקטין את צפיפות הפיקסלים עוד יותר ל-245 פיקסלים לאינץ', נותן תחושה של חוסר חדות ביחס למסכים ברזולוציה גבוהה יותר וזה בולט לעין. המסך מראה גרעיניות מסוימת אשר בולטת למי שמגיע ממסכי 1080p. לשם השוואה, ל-G2 מסך 5.2 אינץ' ברזולוציה של 1080×1920 וצפיפות הפיקסלים עומדת שם על 423 פיקסלים לאינץ' – כמעט כפול.

LG G FLEX BACK

ולאחר הפרטים הטכניים הללו נעבור לחיי היום יום. המסך מגיב בצורה נפלאה למגע, מאוד עדין ומדויק. כמו שציינו בגלל גודל המסך והרזולוציה הנמוכה יחסית ניתן לראות פיקסול בטקסט או בתמונות אם מבצעים הגדלה שלהם. וביחד עם זאת הצפייה באתרי אינטרנט היא תענוג צרוף: הכל נכנס במסך, הטקסט גדול וקריא ובאמת שמזמן לא נהניתי לקרוא ולגלוש כך במכשיר סלולרי. בזכות המבנה הקעור צפייה בסרטים היא גם כן מהנה ומפצה במקצת על אותה רזולוציה נמוכה שדנו בה לעיל. הסרטים מרגישים ממש כמו צפייה בסינמקס בקולנוע – התמונה כאילו צפה ועוטפת את הצופה

"הסרטים מרגישים ממש כמו צפייה בסינמקס בקולנוע – התמונה כאילו צפה ועוטפת את הצופה ויוצרת חווית צפייה ייחודית."
ויוצרת חווית צפייה ייחודית.

חומרה וביצועים – זהירות מהירות מופרזת
ה-G FLEX מגיע עם חומרה זהה ל-G2 מלבד רזולוציית המסך. המעבד מבית קוואלקום (Qualcomm) מדגם MSM8974, או בשמו המוכר יותר Snapdragon 800, מכיל 4 ליבות עיבוד במהירות של עד 2.2 ג'יגה-הרץ ומעבד גרפי Adreno 330. זו היא בהחלט בחירה נבונה מצד LG לשלב את המעבד החזק ביותר בנמצא היום במכשיר אשר אמור לספק פריצת דרך. המכשיר מצויד ב-2 ג'יגה זיכרון עבודה מסוג LPDDR3.

המכשיר מאוד מהיר בפעילות השוטפת אפילו ביחס ל-G2 מבית וקשה להסביר זאת, אך הכל מתבצע מיידית ובשבריר שנייה בין נגיעה במסך לביצוע הפעולה על ידי המכשיר. המעבר בין הדפים ברום המותאם של LG מהיר ביותר, על אף היותו עמוס בשלל פונקציות כאלו ואחרות.

גם עבודה עם מספר אפליקציות במקביל לא גרמה למכשיר לגמגם או להראות סימני עייפות. חיזוק לכך אנו מקבלים ממבחני הביצועים כאשר ב-AnTuTu המכשיר הגיע ל-35,407 נקודות, תוצאה שממקמת אותו מעל ה-G2. ב-Quadrant הגענו ל 19,922 נקודות. בבדיקת ה-HTML5 של Vellamo קיבלנו 2,990 נקודות, כשכאן הוא עקף את ה-Note 3 של סמסונג את ה-Xperia Z Ultra של סוני, וכן את ה-One של HTC. במבחן Metal קיבלנו 1,227 נקודות.

LG G FLEX Buttonמצלמה
גם המצלמה זהה לזו שמשולבת ב-G2 והיא מוציאה תמונות מצוינות. חיישן ה-13 מגה פיקסלים הכולל מייצב אופטי ומערכת עיבוד תמונה מוציא תמונות מלאות פרטים בתנאי תאורה טובים כגון צילומי חוץ ביום וחדרים מוארים. בתנאי תאורה פחות נוחים ניתן להבחין במעט רעש בתמונה, כשהרעש גדל ככל שכמות התאורה פוחתת. המצלמה עולה במהירות ותמונה ראשונה יוצאת בקרוב לשנייה וחצי. ממשק המצלמה עשיר במגוון אפשרויות ותוכניות צילום ביניהן Beauty שהוא מצב המשפר מראה בצילום פנים, רצף המאפשר צילום מקבץ מהיר של תמונות, פנורמה, לילה וספורט.

אפשרויות מתקדמות יותר מאפשרות למחוק אובייקטים לאחר צילום התמונה, לדוגמה מחיקת אדם שבדיוק נכנס לפריים בזמן צילום התמונה. לחובבי הצילום המקצועיים מציע הממשק יכולות מתקדמות אף יותר כגון שליטה ב-ISO, איזון לבן, בהירות ומיקוד. היות והמכשיר גדול וללא כפתור יעודי לצילום, השימוש בכפתור עוצמת הקול התחתון כלחצן צילום מתגלה כפתרון נוח ויעיל.

ממשק
ה-Flex מגיע עם הממשק הייחודי של LG, וכן גם כאן נכניס את המילים 'אותו ממשק הנמצא ב-G2', בתוספת מספר מאפיינים המנצלים בצורה יותר טובה את שטח המסך. למי שלא פגש בממשק של LG נספר כי הוא מכסה לחלוטין את מערכת ההפעלה האנדרואידית הגוגולית הקלסית ולא נותר לו זכר לטוב ולרע. בצד הפחות טוב של הממשק נציין כי הממשק ראשית מאוד 'מצועצע', צבעים חדים צלמיות גדולות וצבעוניות ווידג׳טים מצוירים יוצרים מראה של מערכת מעט ילדותית.

אחד הפתרונות של LG לבעיות העיצוב הוא אפשרות להורדת ערכות עיצוב וסגנונות שונים למראה שולחן העבודה – ישנה אפילו ערכה של Nexus 5 לקבלת מראה קלסי נקי של אנדרואיד.

היבט נוסף של המערכת בולט במיוחד במסך ההתראות אשר עמוס בשלל קיצורי דרך וכפתורים. יש שיראו בזה דבר חיובי, ויש שימצאו את עומס הצלמיות הזה כמעיק. בצד החיובי של הממשק של LG ניתן למצוא את שלל הפונקציות המייעלות את העבודה עם מסך גדול, כגון היכולת לפרוש 2 חלונות של אפליקציות אחד ליד השני, בדומה למה שקורה במכשירי ה-Note של סמסונג, מצב יד אחד המתאים את הממשק לשימוש ביד אחת, אפליקציית וידיאו למצב נגינה ייחודי כאשר המכשיר במצב מאוזן, השארת המסך דלוק כאשר הוא מזהה את עיני המשתמש ולחלופין הקפאת ניגון סרטון כאשר מסיטים ממנו את המבט.

לסיכום
למי המכשיר מתאים? אם נתייחס למכשיר כפאבלט ונתעלם לרגע מהעיצוב הקעור ,נגלה שזהו בעצם LG G2 מוגדל. המפרט הטכני זהה לחלוטין הממשק גם כן זהה, והמחיר גבוה באופן משמעותי. גם בהשוואה לפאבלטים אחרים כדוגמת ה-Note 3 ה-Flex לא מציע יתרונות בולטים ועדיין יקר יותר.

ביחד עם זאת, אם נסתכל עליו בפני עצמו המכשיר באמת מהנה מאוד לשימוש וקשה לשים בדיוק את האצבע על הסיבות לכך . לאלו מכם הזקוקים למסך גדול ונהנים ממכשירים בגודל הנ״ל כנראה שזה יהווה פתרון מצוין. הצורה המקוערת של המכשיר מספקת יתרונות מינוריים ובהחלט במקומות מסוימים, בעיקר בתמחור, יכולה להיראות כגימיק ותו לא.

תמונות: Anthony Lin cc flickr

כתב: יגאל בר