בעלי ה-G4 אשר רכשו את הטלפון החדש של LG בישראל, גילו כי לאחר עדכון גרסה שביצעה החברה, נמחקה השפה עברית ממכשירם וללא אפשרות לחזור אחורה. הסיבה כך נראה, היא בשל העובדה כי המכשיר נרכש שלא דרך היבואנית הרשמית (רונלייט), אלא על ידי חנויות פרטיות המשווקות את הדגם בייבוא מקביל (פרלל).

ב-LG ישראל הופתעו מהעניין שכן העברית לא הייתה אמורה להיות מלכתחילה במכשירים שנרכשו ביבוא מקבילי: “החל ממכשיר ה-G3, השפה העברית לא נכללת במכשירים שאינם נרכשים דרך היבואן הרשמי, כפי שנהוג בשוק אצל מרבית היצרניות” אמרו ב-LG לאתר גלובס והוסיפו כי גם בדגם החדש, ה-G4, השפה העברית נכללת רק במכשירים שיועדו להפצה בישראל: “חשוב להדגיש כי כל מדינה מקבלת עדכון FOTA מקומי וייחודי לה. הגרסה הישראלית כוללת התאמה לשפה העברית ולכן, מכשירים שלא יועדו לשוק הישראלי הושפעו מעדכון הגרסה האחרון”.

עוד בנושא

לבעלי ה-G4 שעדכנו ונמחקה להם השפה העברית ממכשירם, מאפשרת LG ישראל לצרוב מחדש את השפה ללא תשלום: “החל מיום חמישי ה-16.7.2015 ועד ליום שישי 31.7.2015, חברת LG Israel מאפשרת לכל לקוח אשר רכש מכשיר LG G4 D815 (דגם 815 בלבד) שלא מהיבואן הרשמי, להגיע לאחת מנקודות השירות של רונלייט לצורך צריבת השפה העברית ללא תשלום” נכתב באתר. יש להשאיר את המכשיר לצורך ההתקנה, שלוקחת כ-4 ימי עסקים.

קרא עוד:  הוט חוזרת לשווק חבילות גלישה במהירות של 500 מגה-ביט

עברית אבל רק בישראל

אין זה נושא חדש ומוכר מאוד למי שנוהג לרכוש את המכשיר שלו בחו”ל או דרך חנויות פרטיות המוכרות בייבוא מקביל גם בלי ידיעתו. למרות כי השפה העברית קיימת כברירת מחדל במערכת האנדרואיד המודרנית, רוב היצרניות אינן כוללות את השפה העברית במכשיר המשווק שלא דרך היבואנית הרשמית והחנויות הפרטיות מתקינות זאת לרוב בעצמן, כך שמי שראה לכאורה עברית במכשיר שזה עתה רכש, מגלה כי לאחר עדכון העברית נעלמה כלא הייתה.

המלחמה בייבוא המקביל שמנהלים רוב היבואנים פוגעת בסופו של דבר בצרכן ובתחרות בשוק החופשי. כן אנו רואים שמתחולל שינוי אצל מספר חברות כמו סוני ומוטורולה אשר כוללות עברית כברירת מחדל בעדכון המגיע מהם בכל העולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.