תקופה לא פשוטה עוברת על LG. תבחרו אתם האם זה בשל תקלת החומרה שליוותה את G4, מכשיר הדגל של החברה שהוכרז לפני כשנתיים, או בשל נתוני המכירות המאכזבים של G5. עם ההכרזה על LG G6, בכנס הסלולר העולמי שנערך לאחרונה בברצלונה, נדמה שהחברה מנסה לקום על הרגליים. היא מציעה מכשיר המוגן בפני מים ואבק, תצוגה גדולה שלא משפיעה על נוחות האחיזה של המכשיר וביצועים טובים בהשוואה לשאר מכשירי הדגל של התקופה האחרונה.

השוק הישראלי זכה להיות מבין השווקים הראשונים שמוכרים את המכשיר לאחר ההכרזה. זמן קצר לאחר ששיתפנו אתכם בהתרשמות ראשונית ל-G6 בברצלונה, הנה הסקירה המקיפה שביצענו למכשיר כאן בארץ.

תקראו לו מסך סופר רחב

במבט ראשוני, קשה להתעלם מדומיננטיות המסך ביחס לגודל המכשיר. באירוע ההכרזה התפארו קברניטי LG בהתייחסות לדרישות המשתמשים, ושאחת הבולטות מהן הייתה ההחלטה לתכנן מכשיר שמצד אחד מספק תצוגה גדולה, 5.7 אינץ', אך מצד שני שלא יפריע לקלות האחיזה במכשיר.

ואכן, המסך נמתח כמעט מקצה לקצה והשוליים נותרו דקות מאוד, והתוצאה היא כמעט אותם ממדים כמו של ה-G5. אם במקרה של המכשיר הקודם האורך היה 149.4 מ"מ, הרוחב 73.9 מ"מ וזאת מסביב למסך בגודל 5.3 אינץ', אורכו של G6 הוא 148.9 מ"מ ורוחבו 71.9, אולם עם תצוגה שגדלה באופן משמעותי למדי. כמו כן, יחס המסך לגוף המכשיר עומד כעת על כ-78.6% ובולט גם לטובה משקלו הקל יחסית- 163 גרם, ארבעה גרם יותר ממשקלו של G5.

בדופן התחתונה ממוקם רמקול רב עוצמה, שקע USB Type-C ומיקרופון. בדופן הימנית מגירה משותפת לכרטיס Nano-SIM ולכרטיס microSD, בדופן העליונה יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, מיקרופון נוסף ובדופן השמאלית זוג כפתורי שליטה בעוצמת השמע.

LG G6

באופן מסורתי, ממקמת LG את כפתור הבית בגב המכשיר, גם הפעם הוא משולב עם קורא טביעות אצבע שמהתרשמות שלנו עבד בדיוק ובמהירות. הכפתור האחורי ממוקם תחת זוג מצלמות עליהן נרחיב בהמשך.

קופסת המכשיר שקיבלנו לסקירה שחורה ויוקרתית. נדמה שב-LG הבינו שלא רק מה שיש בתוכו, אלא גם הקנקן חשוב. מתחת המכשיר מצאנו גם מטען USB Type-C מהיר וגם כבל ייעודי המתחבר למטען. ואם טרם עשיתם זאת, כדאי לרענן את אוסף הכבלים שלכם לכאלה שתומכים בתקן החיבור החדש שמשתלט גם על מכשירי האנדרואיד.

גם סיכה המיועדת לפתיחת מגירת כרטיס הסים מצאנו בערכה ויתכן שתקבלו גם ספרות טכנית רבה, שלערכה שלנו לא הספיקו להוסיף. אוזניות, אם שאלתם, לא תמצאו שם.

נוגט, אבל מי שם לב בכלל

עם הפעלת המכשיר קשה לרגע לשים לב לעובדה שמותקנת בו גרסה 7.0 של אנדרואיד. LG מקפידה לספק ממשק משתמש משלה, והפעם זהו LG UX 6.0 ששומר היטב על מסורת העיצוב של תפריטי המכשיר.

במהלך שזכה לביקורת בשנה שעברה, ניסתה LG להעלים את מגירת היישומים ולפרוס את כולם על מסך הבית. זו גם ברירת המחדל ב-G6, אך אל דאגה, לאחר אחד העדכונים הראשונים שיבצע המכשיר תוכלו להחזיר לשימוש את מגירת היישומים.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

תפריט ההתראות הוא שרמז לנו יותר מכל על גרסת נוגט, שם מצאנו את מסנן האור הכחול, זה המומלץ לשימוש לפני השינה ומכונה כאן 'תצוגה נוחה'. לצד זאת יש מגוון קיצורי דרך לתכונות שימושיות נוספות ודרכים מהירות לשיתוף מסך ושיתוף קבצים.

עוד מצאנו כמה תכונות מובנות ב-G6 שחלקן כבר ראינו ב-V20, כמו אפליקציית הקלטות קוליות באיכות HD שכוללת מספר פקדים בהם ניתן להיעזר בהקלטות בסביבות רועשות ואפילו להקליט קול על גבי קובץ מוזיקה שנמצא במכשיר. בנוסף אי אפשר להתעלם מהתכונה הוותיקה +Capture, באמצעותה ניתן ללכוד כל מסך, לשרבט על התמונה ולערוך אותה כאוות נפשכם.

חדות שלא הכרתם

המסך של G6 הוא מסוג IPS LCD ומציע רזולוציה של 1440×2880 פיקסלים בצפיפות של כ-564 פיקסלים לאינץ'. LG שילבה לראשונה במכשיר טכנולוגיה בשם Dolby Vision המאפשרת יצירת תמונה בעלת טווח דינמי רחב (HDR). באמצעות אותה טכנולוגיה מבחין המשתמש בקלות יותר בין אלמנטים שצולמו באזורים כהים ובהירים וחדות התצוגה מרשימה.

ואכן, בשימוש בפועל אין ספק שהתצוגה חדה מאוד. כמו כן, ניתן להתרשם מ-Dolby Vision גם באמצעות סרטון ההדגמה ששמור בזיכרון המכשיר. עוד התרשמנו מכך שהתצוגה התמודדה כראוי עם אור שמש ישיר. כך גם חיישני הבהירות האוטומטיים שעשו עבודה יפה.

בתצוגת חלק מהאפליקציות אולי תגלו קו שחור ומעצבן בשוליים, זאת משום שהן לא הותאמו ליחס התצוגה החדש, 18:9 עליו נרחיב בהמשך. עם זאת, ממשק המשתמש מאפשר להתאים את גודל פריסת תצוגת האפליקציות על המסך. ובכלל, נראה שזהו יחס התצוגה הבא בעולם האפליקציות ורק לאחרונה שמענו שגוגל מעודדת מפתחים להתייחס גם אליו. 

סקירת וידאו: LG G6

אחת רחבה, אחת צרה, והכוונה למצלמה

כמו ל-G5, גם ב-G6 יש זוג עדשות צילום אחוריות, אחת רחבת זווית והאחרת בעלת זווית צילום סטנדרטית. השילוב בין השתיים מאפשר לייצר זום רחב במיוחד בצילומים, וגם בצילום מטווח קצר ניתן להכניס לתמונה יותר אלמנטים בזכות העדשה הרחבה שמציע זווית צילום של 125 מעלות. עם זאת חשוב להדגיש שתמונה שמצולמת באמצעות העדשה הרחבה יוצאת מעוותת מעט בקצוות.

LG G6 כולל חיישן המסוגל לצלם ברזולוציה של 13 מגה פיקסלים בשתי העדשות האחוריות, אך כאן נכנס הדגש החשוב. LG משתמשת ב-G6 ביחס תצוגה של 18:9 ובאירוע ההכרזה הסבירה החברה שיחס תצוגה זה מהווה נקודת אמצע בין 16:9 המוכר לבין הפורמט הקולנועי 21:9. תמונות אותן תצלמו ביחס הזה לא תהיינה ברזולוציה של 13 מגה-פיקסל, ותוכלו לבחור את היחס הרצוי לכם בהגדרות המצלמה.

המצלמה הקדמית, בעלת חיישן של 5 מגה-פיקסל, גם היא רחבת זווית וכוללת את ממשק הזום המורחב.

באור יום התמונות יצאו חדות, מפורטות ובעלות טווח צבעים עשיר. עם טכנולוגיות לזיהוי פנים, מיקוד אוטומטי, מעקב אחר אלמנטים בתנועה ומייצב תמונה אופטי – יכולות הצילום של המכשיר משביעות רצון וללא ספק מדובר באחת מהתכונות החזקות שלו. גם בצילום בחשכה סיפק המכשיר תוצאות משביעות רצון.

LG G6 Camera

הממשק ב-G6 שוכלל. הוא מציע כעת מצב מפוצל בו המסך מתחלק לשניים: מצב זה נקרא מצב 'מרובע' כשבחלק האחד ניתן לצפות בחלון הצילום ובחלק השני את התמונה האחרונה שצולמה. שימושי במיוחד אם רוצים לייצר תמונה הדומה לזו שצילמתם לאחרונה, או לחלופין, כדי לבחור את התמונה הטובה יותר בלי לעבור לגלריה.

קרא עוד:  הוא כאן: מיקרוסופט עדכנה את Edge לגרסת ה-Chromium

ניתן להוסיף גם מסננים לתמונות שמצולמות בעזרת המכשיר, ובכלל, ממשק הצילום העשיר, שליווה גם את מכשירי הדורות הקודמים של LG, מלווה גם את ה-G6 ובהחלט ניתן לייצר תוצאות טובות בעזרתו.

ביצועים

עם ערכת שבבים מדגם Snapdragon 821 של קוואלקום וזיכרון עבודה של 4 ג'יגה-בייט, מציג G6 ביצועים טובים ולא שמנו לב לגמגום כלשהו ואפילו התחממות במגוון הבחינות שערכנו לו. במבחן AnTuTu שערכנו לו קטף המכשיר 141,576 נקודות, קצת מתחת ל-LG V20 שבזמן שבדקנו אותו צבר 147,978 נקודות וקצת מעל OnePlus 3 שצבר 140,597 נקודות.

מצד שני, מדובר בשבב של שנה שעברה, שכן Snapdragon 835 עוד לא היה מוכן כדי ש-LG תספיק להשתמש בו. כך היא עשתה גם עם ה-V20 וגם עם G5. החלטה שבסופו של דבר נכונה עבורה שכן הדבר מאפשר לה לתכנן בקפידה את החומרה.

במבחן Epic Citadel שבוחן את השבב הגראפי, מספר הפריימים לשנייה היה 58.7 פריימים, כשבשנה שעברה הוציא ה-LG G5 במבחן 59 פריימים לשנייה.

עמיד במיוחד

LG G6 מצויד בסוללה שהפעם לא ניתנת לשליפה וזאת בגלל הבחירה של החברה לספק לו עמידות לפי תקן IP68. המלצות היבואן הן לפעול על פי הוראות היצרן. כך או אחרת, תוכלו להסיר דאגה מלבכם אם המכשיר ייפול לכם למים בטעות ותשלפו אותו מהר משם.

הסוללה, בעלת הספק של 3,300 מילי-אמפר/שעה, הספיקה לנו ליום עבודה רגוע. ביום עמוס יותר, כבר בשעות הערב המוקדמות היינו צריכים לחפש אחר מטען. אך יש לציין כי במצב המתנה המכשיר חסכוני במיוחד. היא נטענת בטכנולוגיית טעינה מהירה Quick Charge 3.0. אנחנו מדדנו טעינה של כ-40% בחצי שעה, וטעינה מלאה בשעה וחצי. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהמכשיר עבד תוך כדי טעינה וביצע פעולות שונות.

עמידות המכשיר היא יוצאת דופן. בבדיקה שלנו לעמידות הזכוכית גילינו כי הוא לא נשרט גם בעת ניסיון לשרוט עם מפתח. גם בבדיקות נפילה המכשיר עמיד יחסית ושומר על חוזקו בזכות עמידה בתקן הצבאי MIL-STD-810.

בשורה התחתונה

LG G6 עומד פחות או יותר בשורה אחת עם שלל מכשירי הדגל האחרונים: הוא מציע חומרה חזקה, יכולות צילום מרשימות ואטימות בפני אבק ומים. נכון, בהשוואה ל-G5 ולמודולים שכלל בזמנו, לא מציג ה-G6 חידושים רבים, אך הוא שומר על ממשק משתמש מסורתי, וכן חידש בעיצוב ועתה הוא דומה לזה של המכשירים המתחרים.

התצוגה שבגודל 5.7 אינץ' מחד, ואחיזה טובה של המכשיר ביד אחת, מאידך – אלה מעניקים למכשיר יתרון משמעותי בקרב מול היצרניות שרוצות להביא לקהל מסכים גדולים מבלי לייצר מכשירים מפלצתיים. עם זאת, עדיין מדובר בנוחות שמשתנה בין משתמש למשתמש ולכן תצטרכו לאחוז אותו בעצמכם כדי להחליט אם הוא מתאים גם ליד שלכם.

LG G6

LG הכריזה על LG G6 בחודש פברואר 2017 במסגרת תערוכת MWC 2017. המכשיר מציע מסך 5.7 אינץ' עם שוליים דקים במיוחד, הוא רץ על שבב Snapdragon 821 לצד 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט או 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ומערך צילום כפול עם זוג מצלמות באבחנה של 13 מגה-פיקסל. בשונה מה-LG G5, הדור החדש לא יאפשר החלפת מודולים.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.