LG הכריזה אמש על G6, מכשיר הדגל החדש של החברה לשנת 2017. הפעם בחברה בחרו לוותר על היכולת המודולרית כמו ה׳חברים׳ שהוצגו עם מכשיר הדגל של השנה שעברה ובחרו להתמקד ברצון הצרכנים, ולפי החברה המשוב העיקרי היה גודל המסך.

ואכן, מה שמיד תפס את מלוא תשומת ליבנו היה המסך בגודל 5.7 אינץ׳ שמציע יחס היבט בלתי שגרתי של 18:9, ותופס מהחזית יותר ממה שבדרך כלל אנחנו רגילים לראות בטלפונים אחרים. לפי החברה המסך מהווה 80% מחזית המכשיר. השימוש במסך ביחס כזה עם שוליים דקים אכן מאפשר להגדיל את המסך ולשמור על גוף קטן יחסית, אך למרות שאכן ניתן לאחוז במכשיר ביד אחת עדיין לא הצלחנו להגיע עם הבוהן מקצה לקצה. נדרשנו למתוח את הבהונות או להזיז את היד כשרצינו לדוגמה להציג את ההתראות השונות.

פאנל המסך מסוג LCD תומך בתקן טווח צבע גבוה מסוג HDR10 ו-DolbyVision והדבר ניכר, למרות שמדובר בפאנל מרשים פחות מ-AMOLED, הצבעים בסרטון ההדגמה שהוצג על המכשיר היו בולטים וחיים והביאו היטב לידי ביטוי את הרזולוציה שעומדת על 1440×2880 פיקסלים.

גודל המסך משפיע על כל היבט במכשיר וגם ממשק ה-UX 6.0 עושה שימוש מושכל ביחס מסך זה, כאשר הפינות מעוגלות. כשהשתמשנו ביכולת להציג שתי אפליקציות על המסך, שתיהן הציגו מידע רב זאת תודות ליחס הרחב במיוחד. בעת שימוש במצב רוחבי, אפליקציית הדוא״ל המובנית מאפשרת להציג את רשימת ההודעות לצד התצוגה המקדימה זאת בניגוד לאפליקציית Gmail של גוגל (Google) שהציגה רק את רשימת ההודעות.

קרא עוד:  אופס: סמסונג שלחה בטעות הודעה מוזרה למשתמשים

אהבנו את מצב הצילום Squre Camera, המאפשר לצלם ביחס של 1:1, אשר מצוין לאפליקציית שיתוף תמונת כמו Instegram. במצב זה על חצי מסך מוצגת התצוגה החיה ובחצי השני התמונה שנלכדה. בצילום ביחס 'רגיל' יותר של 4:3, שטח המסך הנוסף מאפשר להציג בצד את התמונות שצלמו – יכולת זו מייתרת את הצורך להפעיל את אפליקציית הגלריה כדי לבחון את התמונות שצולמו והיא תקסום ל-'חיות של רשתות חברתיות'.

כאמור, LG G6 מציע מעין חזרה למקורות בלי 'החברים' המיותרים של ה-G5. הוא מציע עיצוב אחוד העשוי מסגרת מתכתית וחיפוי זכוכית קמורה. אנחנו בהחלט רואים כיצד צבע ה-'כחול-פלטינה' יסובב ראשים. עוד שיפור שאהבנו הוא ש-LG הצליחה להיפתר מה-'גיבנת', אותה תלולית עליה ישבו המצלמות, והן כעת אפילו מעט שקועות ביחס לגב המכשיר.

בזכות השימוש בחומרי הפרימיום, LG G6 נותן תחושה נהדרת ביד ובזכות העיצוב האחוד החברה יכולה להציע עמידות בפני מים ואבק בתקן IP68. אך לא יכולנו להתעלם מהעבודה שהקו העיצובי מזכיר במעט את מכשירי סמסונג (Samsung) מהשנה הקודמת.

מאכזב לגלות שהמכשיר לא מגיע עם אנדרואיד בגרסתה האחרונה, אלא הוא יושק עם גרסה 7.0. עם זאת, LG G6 הוא בין המכשירים הראשונים שלא מסדרת Pixel, אשר יגיעו עם שירות העזר האישי של גוגל, Google Assistant.

שיווק ה-LG G6 צפוי להתחיל בחודש מרץ כשישראל תהיה בין הארצות הראשונות בהן ישווק המכשיר. מחירו טרם פורסם, אך אפשר להעריך כי הוא ינוע בין 3,000 ל-3,400 שקל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.