מערכת האנדרואיד בגרסת 4.1 Jelly Bean כבר הספיקה להגיע למכשירי ה-Galaxy Nexus של גוגל, אך מכשירים של יצרניות אחרות עדיין מחכים לעדכון הגואל שיביא את גרסת סוכריית הג'לי, כאשר ידוע מניסיון עבר כי רק מכשירי "הדור האחרון" יקבלו את העדכון המיוחל. בדיוק בשביל זה קיימים המפתחים העצמאיים שעושים את העבודה הקדושה ופועלים להבאת גרסאות תוכנה אחרונות למכשירים שגורלם מר.

הפעם זהו תורם של המכשירים החלשים יותר בסקאלה לקבל את העדכון. מפתחי הרום CyanogenMod הודיעו על גרסת CM10 מבוססת ג'לי בין שמותאמת בין היתר גם למכשירי השוק הנמוך של סמסונג – ה-Galaxy Ace וה-Galaxy Gio שכוללים מעבדי ARMv6  חלשים יחסית ורצים על גרסאות ישנות יותר של אנדרואיד, ואף לא קיבלו עדכון לגרסת ה-ICS 4.0. גם המכשיר LG GT540 הרץ על מעבד 600MHz והוכרז בתחילת 2010 קיבל גם כן עדכון, ה-Desire Z, וכן גם מכשיר ה-Galaxy S הראשון.

לבעלי המכשירים הנ"ל נאמר להחליף מכשיר כי כרגע מדובר בגרסאות אלפא בלבד הכוללות באגים שונים שיפתרו בגרסאות הבאות. כמו כן נציין כי קיימת גרסת אלפא המתאימה למכשירי הGalaxy  SII, אותה תוכלו למצוא בלינק הבא, וגם מכשירים כמו HD2, הטאבלט Kindle Fire, הגלקסי טאב 10.1, וגם מכשירים חזקים כמו ה-Nexus S, Xperia X10 וה-One X. מי שבכל זאת מעוניין להתקין, ימצא את המידע לו הוא זקוק למכשיר בקישורים הנ"ל, אך כמו תמיד נזהיר כי זה מומלץ רק למבינים והאחריות היא עליכם.

קרא עוד:  לנובו מאשרת: טלפון משחקים ראשון של מותג Legion בדרך עם Snapdragon 865

ואנחנו שואלים: אם מכשירים חלשים כמו ה-Ace וה-Gio מסוגלים להריץ את גרסת הג'לי בין המקוסטמת, אז מה התירוץ של היצרניות שמסרבות לעדכן מכשירים חזקים הרבה יותר?