אם אנחנו חושבים על כמות מכשירי הסמארטפון שהושקו בשלושת השנים האחרונות, היינו לבטח מתבלבלים, אבל דווקא בגלל זה תמיד מפתיע אותנו לראות כי מכשיר אחד נשאר אהוד ומטופח על ידי הקהילה – ה-HTC HD2. כמעט 3 שנים עברו מאז שהוכרז המכשיר ועדיין הוא מקבל עדכונים מאנשי XDA כאילו הוכרז אתמול, כשבכלל אם מישהו עוד זוכר, הוא היה מבוסס Windows Mobile 6.5.

אז מיקרוסופט החליטה לזנוח את המכשיר במערכת המיושנת הזו, ולא לתת לו שדרוג ל-Windows 7 והתפנית הגדולה הייתה כאשר הוא מפתחים הצליחו לשים עליו מערכת אנדרואיד, ומשם השאר היה היסטוריה. המכשיר קיבל באופן תדיר עדכונים לשלל מערכות האנדרואיד כמו Froyo, ו-Gingerbread עם ממשק ה-Sense של HTC ועד גרסת ICS האחרונה. מי שממש רצה להריץ את Windows Phone 7, מצא את הפתרונות, אבל נדמה לנו כי אנדרואיד אטרקטיבית יותר.

הטלפון שמסרב למות
כל העדכונים הללו ממשיכים לשמור את מכשיר ה-4.3 אינצ’ עם מעבד 1GHz רלוונטי וחי עד היום. לכן הוא מכונה “הטלפון שמסרב למות”. כעת, עוד לפני מכשירים רבים וטובים אחרים, ה-HD2 מקבל עדכון (לא רשמי) לגרסת ה-Jelly Bean. אמנם זו גרסת אלפא ועוד דברים שונים לא עובדים (מצלמה, דפדפן משובש, שגיאות שונות), אך זו  בהחלט התחלה.

מעט הסמארטפונים אשר מצליחים לשמור על רלוונטיות כל כך הרבה זמן, וזה שמור למספר מצומצם של מכשירים שנחשבים לאהובים במיוחד על המפתחים. ייתכן כי זה בשל העובדה שהיה בין הראשונים להביא את בשורת מסך ה-4.3 אינצ’, או מכיוון שהוא מצליח להריץ את האנדרואיד באופן שוטף ובכל זאת, זה בהחלט משמח לראות מכשירים שנשארים איתנו גם כאשר תחלופת הסמארטפונים בשוק מאוד גבוהה.

קרא עוד:  פרטים ראשונים אודות Snapdragon 865: יהיו שני דגמים

אם ברשותכם HD2, קפצו לפורום XDA ונסו בעצמכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.