בקצרה
האוזניות Jabra Elite 75t מצליחות לספק שיפור כמעט בכל היבט בהשוואה לאוזניות הדור הקודם ל-65t: הן קטנות יותר, מעוצבות יותר, ומציעות זמן עבודה רב יותר, כמו גם מנגנון השתקת רעשים פסיבי שתורם רבות לשמע היוצא מקרביהן
אהבנו
קטנות ונוחות
חיי סוללה ארוכים
אפליקציה נוחה ושימושית
פחות אהבנו
באס חזק מידי
8.5

ג’אברה (Jabra) זכתה כבר להיות לשם דבר בתחום האוזניות נטולות החוטים. אחת הסיבות העיקריות לכך היו האוזניות מדגם Elite 65t שזכו גם לפופולריות רבה. שנה וחצי לאחר מכן היא חוזרת עם דגם חדש ומשופר, Jabra Elite 75t, המציעות מצב האזנה דינמי, זמן שימוש ארוך יותר ועיצוב משופר לצד ביצועי שמע גבוהים, ועם שאלה אחת גדולה: האם הן מסוגלות להפתיע שוב כמו ההפתעה לטובה בשנה שעברה?

האריזה התכווצה

הדבר הבולט ביותר שאפשר לשים אליו לב שכשמשווים את Elite 65t ל-Elite 75t החדשות הוא ללא ספק גודלן של האוזניות. החברה צמצמה היקפים בכל מקום אפשרי, וזה כולל גם את נרתיק הנשיאה שצומצם וגם נוח יותר לפתיחה ושימוש מאשר קודמו.

כאשר מציבים את אוזניות הדור הקודם לצד החדש, רואים את ההבדלים והשינוי הניכר שעשתה ג'אברה. הן עדיין קצת גדולות לעומת אוזניות אחרות שבדקנו ב-TGspot, ובעצם בהשוואה לשוק בכלל, והן עדיין מכסות את כל תנוך האוזן, אבל כעת יש להן מראה אלגנטי יותר שאינו בולט יותר מידי.

אוזניות ללא חוטים Jabra Elite 75t בהשוואה לגודל של Jabra Elite 65t
מימין 75t ומשמאל 65t

במקום שובל ארוך של גריל הנמשך עד הקצה, הפעם הסתפקה ג'אברה בגימור אלגנטי ועדין יותר עם משולש קטן המכיל את המיקרופון כמו גם הכפתור שגדל במעט זאת לעומת המסגרת שהפכה לדקיקה יותר.

נרתיק הנשיאה צומצם משמעותית, אבל מעבר לכך גם המבנה שלו שופר. המראה העגלגל של הדור הקודם הוחלף בקופסה קטנה השטוחה בחלקה העליון והתחתון, כך שזו לא מתגלגלת כשמניחים אותה על השולחן. גם לא צריך להפעיל יותר כח רב בפתיחת המכסה, אשר הוחלף למנגנון מגנטי קל לפתיחה. מלבד זאת, גם האוזניות נכנסות למקומן בהצמדה מגנטית ולא בלחיצה פיזית, כך שהן לא זזות או נופלות מהנרתיק.

נרתיק הטעינה והכיסוי של אוזניות אלחוטיות נטולות חוטים Jabra Elite 75t בהשוואה לגודל של Jabra Elite 65t
כיסוי הטעינה בהשוואה: משמאל Elite 75t ומימין הדור הקודם Elite 65t

כאוזניות נטולות חוטים, Elite 75t מספקות שליטה נוחה למדי, אולי יותר מרוב האוזניות בתחום. הסיבה לכך טמונה בכפתורים בצידי האוזניות. בעוד רוב היצרניות מעדיפות שימוש במשטח מגע, בג'אברה בחרו להשתמש בכפתורים פיזיים הדורשים הפעלת לחץ קל, מה שמונע לחיצה בשוגג כפי שקרה לנו לא פעם עם אוזניות אחרות.

לחיצה ארוכה על האוזניה הימנית מגבירה את עוצמת השמע ואילו לחיצה ארוכה על האוזניה השמאלית מחלישה. לחיצה בודדת על האוזניה הימנית משהה את ניגון המוזיקה ואילו לחיצה בודדת על השמאלית מפעילה את מנגנון HearThrough המאפשר לשמוע את לסביבה מבלי להסיר את האוזניות, גם בעת ששומעים מוזיקה.

קרא עוד:  מיקרוסופט: כך ייראה עולם המכשירים הדו-מסכיים

יש גם שילוב של מסייעת קולית, ואפשר לקרוא לה על ידי לחיצה כפולה על האוזניה הימנית. משום מה, רק Alexa (אלקסה) תומכת בקריאה קולית ללא צורך בלחיצה.

בזמן שיחה, לכפתורים של Jabra Elite 75t יש תפקוד שונה מזה בעת האזנה למוזיקה. מענה או ניתוק שיחה מתבצע בלחיצה בודדת על האוזניה הימנית ואילו לחיצה בודדת בשמאלית מעביר את המיקרופונים למצב השתקה.

יש לא מעט אפשרויות שצריך לזכור, אבל מתרגלים לזה תוך זמן קצר, והתגובתיות הטובה של הכפתורים מאוד עוזרת לכך. אהבנו גם כי ניגון מוזיקה עוצר באופן אוטומטי בעת שמוציאים את אחת מהאוזניות מהאוזן, מנגנון הקיים במעט מאוד אוזניות תוך אוזניות. טוב כי ג'אברה שומרת לו אמונים, שכן הוא עובד ומתפקד מצוין בכל פעם.

אלו לא אוזניות ספורט ובהמשך תשיק החברה את Elite Active 75t. עם זאת, הן כן זכו לחסינות למים אבק בתקן IP55. זה לא אומר שאפשר לצלול איתן למים, אבל הן עמידות כנגד זיעה והשפרצות מים, כך שבהחלט הן מתאימות לפעילות ספורטיבית במכון. מה גם בריצה קלה שעשינו האוזניות נותרו במקומן.

איכות השמע

בכל הקשור לאיכות סאונד, Jabra Elite 75t מציעות שמע טוב ומדויק. קשה לנו לשים את האצבע ולעמוד על ההבדלים בינן לדגם הקודם, והתחושה כי לא הרבה השתנה. בעוצמה המקסימלית אין כל צריבות בשמע ואלה מצליחות להפיק חוויה מוזיקלית טובה מאוד. הן עדיין לא מגיעות לרמות השמע של היצרניות הבולטות כמו B&O, אבל הן בהחלט מספקות הנאה ושמע איכותי למדי.

התלונה העיקרית שלנו בהיבט של השמע הוא כי הצלילים הנמוכים, הבאס, גבוהים מידי. טוב למי שחובב זאת, אבל באופן כללי זה מעבר לסטנדרט. עם זאת, הן מלוות באקולייזר מלא הניתן להתאמה דרך אפליקציית +Sound של החברה. אפשר לבחור מתוך פרופילים מוגדרים מראש או להתאים אותם באופן אישי.

השמע משתפר עוד יותר בזכות מנגנון השתקת הרעשים הפסיבי. זה אמנם לא בר השוואה למנגנון אקטיבי (ANC) כמו באוזניות משתיקות הרעשים Jabra Elite 85h של החברה, אבל זה כן מפחית בכ-30% את רעשי הסביבה. חשוב גם להדגיש כי יש לבדוק את כל אטמי הסיליקון המצורפים לערכה כדי לספק התאמה מקסימלית לאוזן.

Elite 75t מצטיינות במיוחד בכל הקשור לשימוש בהן לצורך ביצוע שיחות קוליות. הן מספקות שמע מצוין נטול הפרעות, כאשר לא נתקלנו במצב בו הצד השני לא שמע אותנו כמו שצריך, פרט למקרים שבהם הסתובבנו בחוץ והייתה רוח חזקה שהכניסה רעשי רקע. אפשר להשתמש רק באוזניה יחידה ובזכות השימוש ב-Bluetooth 5.0 הן גם מתחברות בזריזות – מספיק מהר כדי להספיק להוציא אותן מהנרתיק כדי לענות לשיחה נכנסת.

קרא עוד:  שירות התשלומים הבינלאומי הראשון בישראל: Garmin Pay

באפליקציה יש מספר אפשרויות שונות להתאמה. מלבד האקולייזר, אפשר לבחור את 'מצב העבודה' בו נמצאים – כללי, בדרכים או בעבודה. לכל מסך ווידג'טים מותאמים שבהם אפשר לבחור את מצב השמע, כמו גם להוסיף 'רעש לבן', רעש רקע מונוטוני המסייע לריכוז וגם לשינה. יש 12 סוגי רעשים כמו ציוץ ציפורים, רעש הגלים, גשם, מפל ועוד.

מלבד זאת, האפליקציה מאפשרת לקבל עדכוני תוכנה, להגדיר מצב שינה אוטומטי, להפעיל או לבטל הנחיה קולית ועוד שלל אפשרויות שונות.

סוללה וטעינה

לפי הצהרת היצרנית, חיי הסוללה של Elite 75t הן 7.5 שעות למחזור טעינה. בפועל זה יותר כמו 6.5 עד 7 שעות בעוצמת שמע בינונית. זה שיפור לעומת הדגם הקודם העמד על 5 שעות, שזה לערך אותו הנתון למתחרות כמו AirPods Pro.

בדומה לשאר האוזניות ללא חוטים, גם Jabra Elite 75t מגיעות עם נרתיק טעינה נייד. אם ב-65t הנרתיק סיפק עד 15 שעות, כעת הנרתיק החדש מציע עד 20 שעות, שזה בערך 3 מחזורי טעינה מלאים. לא רע בכלל, גם בהתחשב כי גודלו של הנרתיק הוקטן עוד יותר.

מימין Elite 65t באמצע Elite 75t ומשמאל Active 65t

הנרתיק נטען בחיבור USB-C וכי כדי לדעת כי הסוללה טעונה במלואה יש להתבונן בנורית שנמצאת מאחור שצבעה מתחלף מאדום לירוק. זה לטעמנו לא מספיק וחבל שאין נורות נוספות המסמנות מה מצב הסוללה העדכני.

אם אפליקציית +Sound מותקנת במכשיר, ברגע החיבור של האוזניות מוצגת בשורת ההתראות מצב הסוללה העדכני הן של האוזניות והן של הנרתיק.

השורה התחתונה

Jabra Elite 75t מצליחות לספק שיפור כמעט בכל היבט בהשוואה ל-65t. עיקר השינוי הוא ללא ספק גודלן שהצטמק פלאים וגם העיצוב המוצלח יותר. בנוסף, זמן הסוללה גדל בכ-20% וזה לא מעט. הן נוחות לשימוש ממושך, יש להן שמע טוב וגם מנגנון השתקת רעשים פסיבי שתורם רבות.

למרות כי בתחום השמע האוזניות Elite 75t לא מציגות שיפור ניכר, הן עדיין מספקות חבילה טובה ואיכותית המתחרה מול היצרניות הגדולות, גם במחיר.

האוזניות נמכרות במחיר של 699 שקלים עם אחריות לשנתיים של היבואנית הרשמית ביקונקט טכנולוגיות.