אנחנו מודים: אנחנו עדיין קצת מתרגשים כשמגיעה לבדיקה זוג אוזניות נטולות חוטים נוסף. אם תחשבו על זה, בבסיס מדובר למעשה בפלא טכנולוגי אמיתי, אם כי בפועל זהו פתרון שבכללותו עדיין לוקה בחסר בלא מעט היבטים. היצרניות מצידן, ללא ספק מתאמצות להביא חידושים לשולחן, וזה כולל את ג'אברה (Jabra) שהשיקה לאחרונה את Elite 65t שמסתירות בתוכן לא מעט טכנולוגיה.

ג'אברה יודעת דבר או שניים על אוזניות נטולות חוטים. בשנה שעברה היא השיקה את Elite Sport שסימנו את כניסתה לתחום. בהשוואה אליהן, Elite 65t מציעות התקדמות משמעותית של ממש – הן קטנות יותר, איכותיות יותר וגם הראשונות שמביאות את טכנולוגיית השתקת הרעשים לתחום הזה.

האוזניות מיוצרות מפלסטיק נעים למגע. בחלק החיצוני הגימור הוא בצבע כסף מתכתי והוא מעניק להן מראה יוקרתי. מאוד אהבנו את מראה ה-'גריל' הממשיך לקצה הקדמי של כל אוזניה בו ממוקמים זוג מיקרופונים חיצוניים האחראים, בין היתר, למימוש של טכנולוגיית השתקת הרעשים.

הן קלות משקל – 6.5 גרם לאוזן הימנית ו-5.8 גרם לשמאלית. הן מסוג ב-'תוך האוזן' (In-Ear), והן יושבות היטב בתוך האוזן ואינן זזות גם בפעילות ספורטיבית. בערכה מצורפים מתאמי סיליקון בגדלים שונים להתאמה מיטבית לכל משתמש, אך אנחנו השארנו לאורך כל הבדיקה את הגודל הבינוני והרגיל.

בחזית כל אוזניית Elite 65t יש כפתורים לשימושים שונים. באוזן הימנית הכפתור מאפשר לענות לשיחה, להשהות או לנגן את המוזיקה. באוזן הימנית יש שני כפתורים זעירים לשליטה בעוצמת השמע, ולחיצה ארוכה עליהם מאפשרת העברת שירים. התפקוד החשוב והנוח ביותר הוא לחיצה כפולה על אוזן ימין אשר משהה את מנגנון סינון הרעשים באופן מיידי. כך ניתן לשמוע היטב את רעשי הסביבה, וכן ניתן לשוחח עם מישהו מבלי להסיר את האוזניות מהאוזן.

קרא עוד:  קואלקום חשפה את שבב Snapdragon 865 עם הכנה לדור 5

איכות שמע מצוינת

למרות כי הן יכולות לשמש כדיבורית אישית לשיחות קוליות, Elite 65t נועדו בראש ובראשונה לשמיעת מוזיקה בבית ובמשרד. כן, ניתן להשתמש בהן גם בפעילויות ספורט כפי שעשינו בעצמנו, אולם זה לא הייעוד שלהן. לחברה יש דגם ייעודי לכך בשם Elite Active 65e שגם כן הושק לאחרונה, ולחלופין אפשר לבחור ב-Jaybird Run.

בכל הקשור לאיכות הסאונד של האוזניות לא היו לנו תלונות. כמעט. Elite 65t מצליחות לשפר את השמע בהשוואה לדור הקודם, כאשר הצלילים הנמוכים (באסים) מורגשים ומודגשים היטב. לא מדובר אמנם באיכות הסאונד שחווינו בעת שבדקנו את Beoplay E8, אבל הוא בהחלט אחד הטובים. גם השימוש באקולייזר דרך האפליקציה מסייע למי שרוצה להוציא צליל יותר מדויק, אבל היה חסר לנו את האפשרות לקבוע פרופיל שמע מותאם או להשתמש בכאלה שמוגדרים מראש.

מנגנון השתקת הרעשים תפקד היטב ועבד כמצופה. עם זאת, לטעמנו הוא עדיין לא מספיק בולט, בעיקר אם משווים אותן לאוזניות מעט יותר מקצועיות בתחום. הסינון סביר, אבל אינו באמת מצליח לסנן רעשים כבדים יותר. ניתן לכוון את רמת הסינון באמצעות האפליקציה, עבור מי שמעוניין לשמוע יותר מהסביבה, אבל לא מצאנו סיבה לכך כי בכל מקרה עדיין שומעים את המתרחש סביב.

האוזניות שימשו אותנו במהלך היום גם לביצוע שיחות קוליות. השמע היה חזק יחסית בשימוש בשתי האוזניות. בפועל, ניתן לשוחח רק כאשר האוזנייה הימנית נמצאת באוזן, והשמאלית משמשת כעזר בשביל סאונד. לא שמענו מהצד השני תלונות על בעיות שמע, ואנו מניחים כי זה גם בזכות מנגנון סינון הרעשים.

קרא עוד:  הושק בישראל: Jabra Elite 75t ב-699 שקלים

האפליקציה +Jabra Sound, הזמינה לאנדרואיד או iOS, מספקת לא מעט יכולות עם אוזניות Elite 65t. דרכה ניתן לצפות במצב הסוללה, לדעת אם אחת האוזניות מנותקת ולבצע עדכוני תוכנה. יש גם אפשרות להגדיר האם רוצים להפעיל מסייעת וירטואלית בלחיצת כפתור, לקבוע האם האוזניות יכריזו את שם המתקשר (באנגלית) בשיחה נכנסת או שהמוזיקה תושהה בהוצאתן מהאוזן.

חיי סוללה

אחת המגבלות של אוזניות נטולות חוטים היא זמן השימוש, שכן קשה לדחוס סוללה בתוך גודלן הקטן. עם זאת ג'אברה הצליחה מעט לשפר זאת והאוזניות Elite 65t מבטיחות 5 שעות שימוש ועוד שני מחזורי טעינה בנרתיק הנשיאה שלהן. כלומר, בסך הכל 15 שעות שימוש.

בבדיקה שלנו הצלחנו להשתמש בהן במשך יום עבודה שלם במהלכו האזנו למוזיקה במשך כשלוש שעות ושוחחנו בהן עוד כשעה. כך שנראה שהמספרים שמבטיחה היצרנית הגיוניים, והם בהחלט גבוהים מכמה מוצרים מתחרים. עדיין לא מושלם אבל סביר בהחלט.

השורה התחתונה

Elite 65t הן התגלמות של התפתחות טכנולוגית. ג'אברה עשתה עבודה טובה בהקטנת המוצר, בשילוב טכנולוגיות קצה כמו השתקת רעשים ושיפור בחיי הסוללה. עדיין קשה להשוות אותן לאוזניות המובילות בשוק, והן עדיין פונות לפלח שוק ספציפי.

מה שעוד לא דיברנו עליו הוא המחיר, ויש על מה לדבר. בזמן שרוב המוצרים המקבילים נמכרים בכ-800 עד 1,300 שקל, Elite 65t נמכרות ב-690 שקלים בלבד. שזה בהחלט מחיר סביר ונוח.

האוזניות משווקות בידי ביקונקט טכנולוגיות עם שנתיים אחריות.