אין ספק שהמשקפיים החכמים של גוגל (Google Glass) היו יריית הפתיחה של החברה בתחום הטכנולוגיה הלבישה. מאז הודיעה גוגל כי "שלב הניסוי" בתחום המשקפיים תם וזמן קצר לאחר מכן הכריזו מהנדסי החברה על Project Aura: גאדג'טים חדשים בתחום המחשוב הלביש. מסמכי פטנט שהגישה השבוע גוגל רומזים אולי כיצד ייראה אחד הגאדג'טים בפרויקט.

על פי התרשים, המופיע במסמכים שהוגשו לרשם הפטנטים האמריקני, נראה גוף גמיש המתיישב על אוזנו האחת של המשתמש, כשמעל עינו מופיע המסך המוכר לנו מהמשקפיים החכמים של גוגל. בכך, מתקצרים המשקפיים למשקף אחד (מונוקל) היושב רק על צד אחד מפניו של המשתמש. בדומה ל-Google Glass ישנן יחידות קלט ופלט על אותו התקן מתוכנן ומבנהו הגמיש יאפשר התאמה למבנה הפנים והרכבה קלה יותר במהלך השימוש היומיומי.

האם באמצעות העיצוב החדש מתכננת גוגל להתמודד עם הטענות בדבר המראה המוזר של המשקפיים החכמים שלה? יש שיחלקו על כך, אך אין ספק שמשקפיים שכה איימו על פרטיות הסביבה דורשים עיצוב מינימליסטי. חסרון נוסף בדור הראשון של המשקפיים היה חוסר היכולות להתאימם למבנה פנים שונה, כפי ששמנו לב בסקירה הקצרה שערכנו להם. נראה שבזכות החומר הגמיש המצויין בפטנט – המשקף החדש יתאים לכולם.

ולצד ההשערות אם זהו הגאדג'ט הבא מבית גוגל, נציין שלא היה ניתן לקבל את תגובתה של החברה ביחס לפטנט שהגישה. מה שברור הוא שבעתיד הלא-רחוק נזכה לראות ברחובות המון אנשים שלובשים אביזרים מוזרים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.