למרות ההודעה על סיום שלב ה"ניסוי" של Google Glass בינואר האחרון, גוגל עדיין לא אומרת נואש וממשיכה לפתח את הדורות הבאים של פרויקט המציאות הרבודה (AR) השאפתני שלה. וכך, בזמן שרבים מכנים את המקפיים ככישלון, הצוות שאחראי לו עובד במרץ על גרסאות חדשות של המשקפיים וכעת מתברר שגם על פרויקטים נוספים, שלאו דווקא קשורים לזגוגיות.

The Information מדווחים שצוות ה-Glass, או בשמו החדש Project Aurora, עובד בימים אלה על לפחות שלושה גאדג'טים חדשים שאינם בהכרח משקפיים. אחד מהפרויקטים הוא אוזניות חכמות ש"מתלבשות" על הראש ומסתמכות אך ורק על ממשק הפעלה קולי. האוזניות מיועדות ככל הנראה לפעילות ספורטיבית. שני המכשירים הנוספים, שעלולים להתאחד בהמשך למכשיר אחד משולב, יכללו מסכים מסוגים שונים.

המשותף לכל הפרויקטים האלה הם שכולם נכללים תחת קטגורית המחשוב הלביש. כולם מיועדים להרכבה על הראש ושימוש ללא ידיים, ומה שמשתנה הוא הצורה: לא עוד משקפיים, אלא גאדג'טים חדשניים שאינם בהכרח מנסים לחקות פריטים שאנחנו כבר מכירים מהעולם האנלוגי.

בשלב זה לא ברור אם הגאדג'טים הנ"ל אמורים להחליף לחלוטין את המשקפיים, או שהם מפותחים לצד גרסאות חדשות יותר של ה-Google Glass. עוד לא ידוע מתי, אם בכלל, יגיעו המוצרים הנ"ל לשוק.