רוב המסכים שאפל (Apple) נוהגת לעשות בהם שימוש ובפרט דגמי ה-iPhone השונים היו מצויידים עד כה בפאנלים מסוג LCD. מכשיר ה-iPhone X הוא הראשון של החברה בעל פאנל מסוג OLED. מכיוון שמדובר בפאנל שונה בעלת תכונות שונות מאלו אליו מורגלים לקוחות החברה, העלתה אפל דף תמיכה שמסביר מהם החסרונות והיתרונות של מסך שכזה.

נראה כי מטרת הדף היא 'לתאם ציפיות' עם הרוכשים החדשים של מכשיר הדגל שעלותו מתחילה ב-1,000 דולר.  בחברה משבחים כמובן את יתרונות הטכנולוגיה כמו הבהירות הגבוהה, השחורים העמוקים והצבעים העזים אותם ניתן להשיג ועוד, אך מונים בפני הלקוחות גם את החסרונות כמו שינוי הצבע שמתחרש בעת הטיית המכשיר: "כאשר מביטים על מסך OLED באופן לא ישיר, ניתן להבחין בשינויי גוונים וצבע. מדובר בהתנהגות תקינה ואלו מאפיינים של מסכי OLED". תופעה שקיימת, אם כי בצורה חריפה יותר במכשיר ה-Pixel 2 XL.

כמו-כן בחברה מזהירים את הלקוחות מבתופעת הצריבה שמאפיינת פאנלים מסוג זה כשבדף מצויין "תופעת ה'צריבה' או 'שימור התמונה' היא כאשר מוצגות על המסך שאריות של התמונה הקודמת… תופעה זו יכולה להתרחש במקרי קיצון כאשר מוצגת אותה התמונה למשך זמן ממושך במסך בעת שימוש בבהירות גבוהה". בחברה ממליצים להקטין את זמן הנעילה האוטומטית, לעשות שימוש ביכולת הבהירות האוטומטית וכן להימנע בכלל מהצגה של תמונה קבועה בבהירות מקסימלית.

נדמה כי אפל מכינה את הקרקע לבעיות שיכולות לצוץ אצל הלקוחות ולמזער את כמות התלונות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.