ימים לאחר שהחלו לצוץ תלונות אודות בעיות בתצוגה במכשיר ה-LG V30 נראה כי אלה לא פוסחות גם על מכשיר ה-Pixel 2 XL של גוגל (Google) המיוצר גם הוא על ידי LG, וסובל מבעיות דומות של תצוגה לא אחידה.

על הנייר, הנתונים של Pixel 2 XL נראים מאוד מבטיחים, כשאלו הציעו: מפרט מאוזן, מצלמה בעלת הציון הגבוהה ביותר ב-DxOMARK ומסך בגודל 6-אינץ' בתצורה של 18:9 ופאנל P-OLED. אך נראה כי הפאנל תוצרת LG נמצא בעוכרי המכשיר שכן המכשירים הראשונים שהגיעו לסקירה לאתרי הטכנולוגיה השונים סובלים מבעיות תצוגה שונות בניהן: חוסר אחידות או גרעון בצבעים בבהירות נמוכה, זווית צפייה בעייתית הגורמת להופעת גוון כחלחל כאשר מחזיקים את המכשיר בזווית ונטייה לצבע כהים וירקרק.

באתר ARS Technica אף הגדילו לעשות והשוו את המסכים של שני דגמי ה-Pixel. בעוד ה-Pixel 2 המצוייד בפאנל OLED תוצרת סמסונג (Samsung) מציג צבעים אחידים ונקיים, ה-Pixel 2 XL מצוייד בפאנל P-OLED תוצרת LG מציג צבעים לא אחידים ורמת גירעון גבוהה.

מסכי ה-Pixel 2 לא תומכים ב-HDR 10 או DolbyVision

אם לא די בבעיות התצוגה, מאכזב לגלות כי צמד המכשירים אינם תומכים בטווח צבעים דינמי גבוה (HDR). באירוע ההכרזה של המכשירים צויין כי "המסכים כויילו כדי לנצל את סולם הצבעים הרחב" אך לא נקבו מפורשות בתקן HDR10 או DolbyVision. כשפנינו לגוגל על מנת לברר האם צמד המכשירים תומך בתקנים הללו התאכזבנו כשהתקבלה תשובה שלילית.

באירוע ההכרזה החברה ביקשה מאיתנו "לבקש יותר מהטלפון שלנו", נראה שבגוגל צריכים לעשות אותו הדבר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.