בין שלל ההכרזות של חברת אפל (Apple) מאמש, הסתתר גם מועד היציאה הרשמי של מערכת ההפעלה החדשה לאייפונים ולטאבלטים שהוכרזה ביוני האחרון, ה-iOS 9.

העדכון ל-iOS 9, שזמינה בגרסה למפתחים כבר מספר חודשים טובים, אמורה להיות קליל ומהיר מתמיד, כאשר משתמשי האייפון והאייפד יידרשו לפנות רק 1.8 ג'יגה-בייט לצורך הורדת החבילה – בין עדכון דרך האוויר (כללי – עדכון תוכנה) או באמצעות תוכנת ה-iTunes. בעוד פחות משבוע יהיה אפשר כבר לעדכן את המכשירים, וגם את השעונים החכמים של אפל שיעודכנו במערכת ההפעלה watchOS 2. אפל לא ציינה שעה ספציפית, אבל לפני ניסיון העבר זה ככל הנראה לא יקרה לפני השעה שמונה בערב שעון ישראל.

בין החידושים שמציעה iOS 9 אפשר למנות כאמור שיפור בחיי הסוללה ובביצועים, גרסה חכמה יותר של סירי, ממשק חיפוש חדש, אפשרות עבודה מרובת חלונות באייפד, אפליקציית חדשות, שדרוג לאפליקציית הפתקים ומעבר חכם יותר בין אפליקציות.

במקביל שחררה כבר אפל את הגרסה הבאה של המערכת, iOS 9.1, לקהילת המפתחים. הגירסה הזו אמורה להתאים את המערכת ל-iPad Pro החדש, לשפר את ניהול המשימות ואת אפשרות  החלון בתוך חלון, ואפילו להביא כמה אמוטיקונים חדשים.