לאחר שהציגה את ה-iPad Pro ו-Apple TV חדש המשולב עם סירי, אפל (Apple) עברה למנה העיקרית והכריזה על מכשירי האייפונים החדשים.

באופן לא מפתיע, עיצוב האייפונים החדשים לא השתנה כלל. ישנו צבע חדש כמו ורוד מוזהב המצטרף לצבע הכסף, אפור וזהב שכבר קיימים, אך לדברי אפל, השינויים נמצאים דווקא מתחת למכסה המנוע.

אותו הגודל, מסך 3D Touch

תחילה, כדי למנוע את המבוכה הקודמת (Bendgate), אפל עברה להשתמש באלומיניום מסדרה 7000 הנחשב לחזק יותר ונמצא בשימוש בתחום התעופה ומתברר כי גם משמש לייצור ה-Apple Watch Sport.

המסך נותר אמנם בגודלו המקורי – 4.7 אינץ’ ל-iPhone 6s ו-5.5 אינץ’ ב-iPhone 6s Plus עם תצוגת רטינה, אך נוספה לו טכנולוגיה חדשה המכונה 3D Touch המזהה את עוצמת הלחיצה שלנו, כך ניתן ליצור דרך חדשה לאינטראקציה ומחוות. לדוגמה, לחיצה רגילה כדי לסמן הודעה או קובץ מסוים, לחיצה חזקה יותר תפתח לנו תפריט אפשרויות.

ניתן גם לדלג על לחיצות שונות ולהגיע לאפשרות מסוימת באפליקציה. כך אם נלחץ בחוזקה על אינסטגרם שבמסך הבית נועבר ישירות לפיד האישי. מחווה נוספת מאפשרת לנו לעבור בין האפליקציות בהחלקה חזקה משמאל, זאת מבלי הצורך ללחוץ פעמיים על כפתור הבית. כדי שהמשתמש יוכל להבדיל בין סוגי המגע השונים, הלחיצה מלווה ב-Taptic Engine, רטט קל המגיע מגב המכשיר.

Apple iphone 6s plus (1)

בפנים פועם שבב ה-Apple A9 תומך 64 ביט, אשר מהיר יותר בכ-70 אחוז ובעל ביצועי גרפיקה מהירים ב-90 אחוז בהשוואה לדור הקודם, ה-A8. אפל אומרת כי בזכותו  ניתן להפעיל משחקים ב-60 פריימים לשנייה. בנוסף, מעבד המשנה M9 אחראי בין היתר על החיישנים השונים ודוגם את תנועת המכשיר כל מספר שניות. הוא מאפשר גם למיקרופון להישאר פועל ולהשתמש בפקודה “Hay Siri” כדי להפעיל את העוזרת הווירטואלית של אפל.

קרא עוד:  תופעה: מכשירי iPhone 11 נשרטים 'מעצמם'

המצלמה גם כן שודרגה, וכעת שני הדגמים מצוידים במצלמת ה-iSight עם 12 מגה פיקסל המסוגלת לצלם וידאו ב-4K, זאת מלבד ה-1080p ואילו כדי לסייע בצילומי הסלפי במצלמת ה-5 מגה פיקסל הקדמית, ישנו מצב Retina Flash שהופך את המסך למעין תאורת פלאש ומבהיר את התצוגה פי שלושה בזמן הצילום. כעת גם ניתן ליצור תמונות אנימציה (Live Photos) ולהטמיע אותן כרקע לטלפון, לטאבלט או לשעון החכם, אפשרות המופעלת כברירת מחדל המצלמת תמונה לפני ותמונה אחרי, אם כי מישהו היה צריך לחשוב על הגדלת האחסון הפנימי.

בכל הנוגע למחיר, ה-iPhone 6s יושק במחיר התחלתי של 199 דולר תחת חוזה ודגם ה-iPhone 6s Plus ב-299 דולר לגרסאות ה-16GB. באירופה ללא חוזה, המחיר ינוע בין 699 אירו עד 899 אירו ל-6s ומאה אירו יותר ל-6s Plus. הם יושקו ב-25 לספטמבר וכשבוע לפני ב-16 לספטמבר iOS 9 כבר תהיה זמינה להורדה.

http://www.youtube.com/watch?v=cSTEB8cdQwo&feature=youtu.be

Apple iPhone 6s

מכשיר ה-iPhone 6s של אפל הוכרז בספטמבר 2015 ומהווה שדרוג לדור הקודם. הוא מצויד במסך בגודל 4.7 אינץ' עם טכנולוגיית ה-3D Touch והוא רץ על שבב ה-Apple A9, מצלמה 12 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-4K, אחסון בנפח משתנה של 16 עד 128 ג'יגה בייט לבחירה והוא רץ על מערכת ה-iOS 9.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.