תערוכת IFA 2018 מתקיימת בימים אלה בברלין, ולמרות הציפיות הרבות שנתלו בה היצרנית הסינית וואווי (Huawei) בחרה שלא לחשוף את סדרת Mate 20 (מייט 20) המצופה. יחד עם זאת, היא סיפקה תשובות בדמות תאריך ההכרזה וכן הכריזה על הדגם הבסיסי מבין השלושה, ה-Mate 20 Lite (מייט 20 לייט).

בעת האירוע אותו קיימה וואווי בברלין היום, חשפה החברה כי סדרת Mate 20 תוכרז רשמית ב-16 באוקטובר. האירוע יתקיים ב-16 לאוקטובר בלונדון בו היא תחשוף את Mate 20 ו-Mate 20 Pro. זוג המכשירים צפויים להיות הראשונים שיגיעו לצד שבב Kirin 980 שהוכרז זה עתה, והוא הראשון שמיוצר בליתוגרפיה של 7 ננו-מטר. עוד מביא השבב שיפורים בקצב הצילום וטכנולוגיית בינה מלאכותית.

על זוג המכשירים לא ידועים פרטים רבים, אך ניתן להעריך כי הם לא ירדו מהרף שהציב ה-Mate 20 Lite. פרט לכך, הם צפויים להביא לשוק טכנולוגיות מתקדמות כמו בינה מלאכותית, מערך צילום משולש וסוללה בהספק שעולה על 4,000 מיליאמפר/שעה.

וואווי כן הכריזה על Mate 20 Lite שנחשף מוקדם יותר השבוע. זה מגיע עם מסך שגודלו 6.3 אינץ' ברזולוציית 1080p וביחס היבט של 19.5:9 תוך התהדרות ב-Notch בראשו כמקובל כיום. עוד ישנה מערכת על-שבב Kirin 710, ולצידה 6 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון הניתנים להרחבה. גם סוללת המכשיר אינה קופחה, והיא מגיעה בקיבולת 3,750 מיליאמפר/שעה תוך תמיכה בהטענה מהירה.

קרא עוד:  בדרך להפוך ליצרנית הגדולה בעולם? הפער בין וואווי לסמסונג הולך ומצטמצם

מערך הצילום האחורי במכשיר הוא בתצורה כפולה עם זוג חיישנים באבחנת 20 + 2 מגה-פיקסל, וכן המערך הקדמי מגיע גם הוא עם זוג חיישנים באבחנת 24 + 2 מגה-פיקסל. גם הפעם, בהתאם להלך הרוח הנוכחי בשוק, המצלמה תומכת בבינה מלאכותית (AI) שמאפשר התאמה אוטומטית של מצבי הצילום וכפועל יוצא מכך- תמונה איכותית יותר.