למרות שדגמי ה-Mate 20 וה-Mate 20 Pro של וואווי (Huawei) טרם נחשפו באופן רשמי, נראה שהיצרנית הסינית לא מסוגלת להתאפק וחשפה מוקדם מהצפוי את הדגם המוזל Mate 20 Lite. פרטי המפרט שלו נחשפו לכאורה באתר הרשמי של רשת החנויות הפולנית X-Kom, שכבר מאפשרת ללקוחותיה להזמין את המכשיר מראש.

לפי המפרט, יצויד ה-Mate 20 Lite במסך LCD בגודל 6.3 אינץ׳, ברזולוציה של 2340X1080 פיקסלים ובעל מגרעת בולטת בצידו העליון – אותה ניתן יהיה להסתיר דרך הגדרות המערכת. ערכת השבבים החדשה Kirin 710, הראשונה מבית וואווי המיוצרת בתהליך של 12 ננומטר, תספק את ביצועי המכשיר לצד 4 גיגה-בייט של זיכרון RAM. הסוללה היא בנפח 3,750 מיליאמפר/שעה.

Huawei Mate 20 lite obudowa ze szkła i metalu

באשר למצלמות, יכלול ה-Mate 20 Lite ארבע עדשות בסך הכל: שתיים מקדימה ושתיים מאחור. בשני המקרים, מדובר בעדשת צילום אחת (24 מגה-פיקסל מאחור, 20 מגה-פיקסל מקדימה), ועדשה שנייה באיכות 2 מגה-פיקסל המשמשת לצורך מדידת מרחקים ועומק. המכשיר תומך בשימוש בשני כרטיסי SIM, ויוצע למכירה בשני צבעים: כחול ושחור.

המחיר של Mate 20 Lite כפי שפורסם עומד על כ-437 דולרים, תמחור טיפוסי למדי לדגם ביניים, אך גם כזה שמחזק עוד יותר את יתרון המחיר של דגם ה-Poco F1 של שאומי הנמכר במחיר נמוך יותר, אך כולל מפרט חזק באופן משמעותי.