היצרנית וואווי (Huawei) ניצלה את הבמה בתערוכת האלקטרוניקה הגרמנית IFA לצורך שתי הכרזות דרמטיות מבחינתה: שבב Kirin 980 החדש, ומכשיר דגל מרשים שינצל את יכולותיו, ה-Honor Magic 2.

תחילה למעבד: בוואווי טוענים כי מדובר במעבד החזק ביותר בשוק הטלפונים החכמים כיום, הראשון המיוצר בתהליך של 7 ננו-מטר, ותומך במהירויות חיבור לרשתות אלחוטיות (WiFi) של עד 1,732 מגה-ביט. בוואווי טוענים לשיפור ביצועים של כ-20 אחוזים לעומת Kirin 970, וקצבי העתקת נתונים וגישה לזיכרון המהירים בעד 22 אחוזים בהשוואה למעבד ה-Snapdragon 845 הפופולרי של קוואלקום (Qualcomm). במשחקים, כך לפי וואווי, נרשם שיפור של 22 אחוזים בקצב התמונות (FPS) לעומת ה-845.

שיפורים נוספים נרשמו בקצב הצילום (עד 46 אחוזים מהיר יותר) היעילות האנרגטית (שיפור של 40 אחוזים). טכנולוגיית אינטליגנציה מלאכותית המאפשרת את השיפור המרשים ביעילות, בזכות ניתוח האפליקציות בהן מרבה המשתמש להיעזר, וסגירת אפליקציות כשאין בהן צורך ברקע. מערכת ה-AI מסוגלת גם לנתח תצלומים ולזהות פנים וסצנות בקצב מהיר בהרבה מהמתחרים: 4,500 תמונות בשנייה, לעומת כ-2,371 במכשירים מבוססי Snapdragon 845, ופחות מ-1,500 תמונות בשנייה במכשירי האייפון מהדור האחרון.

לצד ההכרזה על הקירין 980, הציגה וואווי לראווה גם את אחד המכשירים הראשונים שישתמשו בו: מכשיר הדגל החדש Honor Magic 2. בזכות מנגנון סליידר המזכיר במעט את זה של ה-Oppo Find X, לא זקוק המכשיר למגרעת והמסך מכסה לטענת וואווי כמעט 100 אחוז משטח הפנים. עם זאת, בדגם האבטיפוס שהוצג בתערוכה, המצלמה לא נשלפה באופן אוטומטי כמו ב-Find X – אלא הופעלה באופן ידני. בינתיים מדובר רק בחשיפה ראשונית של המכשיר, והשקה מלאה שלו תיערך ככל הנראה בעוד כחודשיים.