אבודים בלי פלאש?

רובנו התאכזבנו לשמוע כי אפליקציית הפלאש (Adobe Flash), אשר רוב האתרים בעולם משתמשים בטכנולוגיה שלה לא תגיע עם מערכת האנדרואיד 4.1 Jelly Bean ואף גם חלק ממכשירים המריצים את גרסת ה-Ice Cream Sandwich. אולם הצורך ביישום עדיין לא נעלם וחסרונו מורגש בלא מעט אתרים שאנו נוהגים לגלוש דרך הסמארטפון, במיוחד כאלה שרוב האתר מבוסס על פלאש ולא אימצו עוד את תקן ה-HTML5.

אם ניסיתם לחפש את נגן הפלאש בחנות הגוגל פליי, תתאכזבו לגלות כי הוא לא נמצא שם, זאת לאחר שאדובי הכריזה כי החל מה-15 לאוגוסט היא לא תספק עוד גרסאות עדכון ותפסיק את התמיכה לחלוטין. גם יישומים אחרים אשר ניסו להביא את הנגן למכשירים נעלמו כלא היו, אז למקרים כאלה, ישנם מספר צעדים פשוטים שניתן להתקין את אפליקציית הפלאש כמעט בכל מכשיר.

אדובי מספקת באתר שלה את ארכיון גרסאות הפלאש, גם למחשב וגם למכשירי האנדרואיד וכל שצריך לעשות הוא לגלוש בדפדפן דרך מכשיר האנדרואיד ולהוריד את הגרסה המתאימה. כך תעשו זאת נכון:

1. גלשו לכתובת http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html או לחלופין חפשו בגוגל “flash player versions” והקליקו על התוצאה הראשונה.

2. בעמוד הנפתח באתר אדובי, גללו מטה עד שתגיעו לגרסת האנדרואיד שם מחולקות הגרסאות ל-Flash 11.1 עבור Android 4.0 ובהמשך לגרסאות Android 2.x ו-Android 3.x

3. הורידו את הגרסה הרלוונטית עבורכם ישירות דרך הדפדפן במכשיר – או הקליקו כאן לגרסת הפלאש עבור אנדרואיד 4.0, וגרסת הפלאש עבור אנדרואיד 2 או 3. זהו קובץ APK להתקנה במכשיר שאינו דורש הרשאות גישה (Root).

4. כשהסתיימה ההורדה, לחצו על הקובץ שהורדתם והתקינו את האפליקציה.
5. בסיום ההתקנה, פתחו דפדפן וגלשו לכתובת הזו. אם מופיע מספר גרסה ואתם רואים את הפלאש מתנגן – ההתקנה בוצעה בהצלחה.
יש לציין כי הנגן פלאש יפעל רק בדפדפן ברירת המחדל, ופתרון זה לא יתאים לגולשים דרך דפדפנים חיצוניים כדוגמת הכרום או הפיירפוקס. אנחנו בדקנו את המדריך על הנוט 2 אשר עבד בהצלחה, וכי זה נבדק גם על מכשירי הגלקסי אס 3 והגלקסי נקסוס. לבעלי האנדרואיד 4.2 כדוגמת הנקסוס 4, הפתרון נמצא אצל XDA שם נדרש להוריד דפדפן הכולל את נגן הפלאש.
יש לכם את האנדרואיד 4.4 KitKat? כך תשתמשו בפלאש
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.