נדמה שבכל גרסת אנדרואיד אנו נתקלים בתופעה בה ישנם שמועות כי נגן הפלאש של אדובי אינו נתמך וכי בסוף מתברר כי הוא יגיע אך באיחור. הפעם בצאת גרסת Jelly Bean נראה שהדברים אחרת. החברה מסרה אמש בהודעה לעיתונות כי היא תפסיק לתמוך בנגן הפלאש בגרסה הבאה וכי היא לא תשיק גרסאות חדשות. החברה כבר לא תאשר ותבצע התאמות למכשירים חדשים ותעדכן רק את הקיים לצורך תיקון באגים ותיקוני אבטחה.

כך מי שחושב לעדכן לגרסה החדשה ימצא כי אין אפשרות להוריד גרסת פלאש מחנות ה-Google Play ויתרה מכך, הדפדפנים של הגרסה החדשה לא יוכלו להציג תוכן פלאש גם אם ינסו להתקין במכשיר את האפליקציה באופן פיראטי, אומרים באדובי. החל מה-15 לאוגוסט הנגן יוסר כליל מחנות האפליקציות בכל גרסאותיו ולכלל המכשירים.

עוברים ל-HTML5
מי שעקב אחר גרסאות הפלאש לאנדרואיד יודע כי החברה כבר הצהירה בעבר שלא תפתח פלאש לאנדרואיד וכי היא תעבור לטכנולוגיית ה-HTML5 בה הדפדפן הפנימי כבר תומך. החברה דוחפת את התקן באמצעות פלטפורמת ה-Adobe Air, אולם נדמה כי הדברים קורים מהר מידי ו-HTML5 אמנם נמצא איתנו זמן רב אך עדיין לא הפכה לסטנדרט בשוק, כך נמצא את עצמנו גולשים באתרים שבחלקם לא עובדים.

כזכור, עוד בשנת 2010, מייסד אפל המנוח סטיב ג'ובס, פרסם מאמר בו הסביר מדוע פלאש אינה מתאימה למכשירים ניידים כחלק מהמלחמה מול אדובי, ובכך צפה את מה שקרה. ג'ובס, ומכשיריה הניידים של אפל, לא תמכו מעולם בפלאש, אלא בפלטפורמת ה-HTML5. ג'ובס אמר במאמרו שזמנה של פלאש חלף, מכיוון שפלאש מתאימה לעכבר – אך לא למסכי מגע, שחיי הסוללה של הטלפונים כיום צריכים להיות כמה שיותר ארוכים, דבר שעומד בדרכה של פלאש להיכנס באופן מלא לעולם הסלולר. כנראה שהוא צדק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.