המסך הגולש הוא לא נחלתם רק של מכשירי דגל יקרים. ראינו כבר את Maze Alpha ואת Elephone S8 וכעת הצטרפה גם חברת הומטום (HOMTOM) עם S8 המציג מראה מוכר עם מסך רחב מקצה אל הקצה.

כמו חבריו הסינים, המכשיר החדש מכוון גם הוא לשוק הביניים אבל מייעד את עצמו למי שמחפש מראה יוקרתי. אם העיצוב נראה לכם מוכר, זה אולי בגלל שהוא דומה להפליא למכשירי ה-Galaxy S8 של סמסונג (Samsung). אולי זו גם הסיבה שהומטום קראה לו "S8". יתרה מכך, הוא מבין המכשירים הסינים הראשונים להגיע עם מסך רחב, מיד אחרי ה-BLUBOO S8 שגם לו מראה דומה.

HOMTOM S8 נושא מסך בגודל 5.7 אינץ' ביחס היבט 18:9 כאשר יחס של מסך לגוף הוא מעל 83%. המסך הגולש לצדדים אינו איכותי כמו במכשירי הדגל ונושא רזולוציה של 720×1440 פיקסלים. גב המכשיר גם הוא קמור ובגימור מבריק ויוקרתי, כאשר היצרנית טוענת כי בניגוד לזכוכית הוא לא יישבר ולא יראו עליו את טביעות האצבע.

את S8 מריצה מערכת העל שבב MT6750T של מדיה-טק (MediaTek), בעלת מעבד מתומן ליבות בתדר 1.5 ג'יגה-הרץ המשולבת עם מעבד גרפי Mali T860. הזיכרון הפנימי הוא 4 ג'יגה-בייט, בדומה לסטנדרט המקובל במכשירי הדגל כיום והאחסון הוא 64 ג'יגה-בייט הניתן להרחבה בכרטיס זיכרון. כל רכיבי הזיכרון במכשיר הם תוצרת סמסונג.

קרא עוד:  לשוק הנמוך: LG X2 הוכרז - ייקרא במערב K30

מאחור ממוקמת המצלמה עם זוג חיישנים תוצרת סוני (Sony). הראשי הוא 16 מגה פיקסל והמשני הוא 5 מגה פיקסל ומסוגלים יחדיו לספק איכות תמונה גבוהה ואפקטים של מיקוד לאחר צילום התמונה. המצלמה הקדמית היא 15 מגה פיקסל. הסוללה היא בהספק 3,400 מיליאמפר ותומכת בטעינה מהירה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.0.

HOMTOM S8 נמכר כעת במחיר של 169.99 דולר שהם כ-600 שקל לפני מיסים וזמין לרכישה באתרים הסינים.