גלקסי S8

כמו בכל שנה, כמו שעון מדויק כמעט לחלוטין, מציגה סמסונג (Samsung) מכשיר דגל חדש, כשלאחרונה למעשה מדובר בשניים – אחד גדול ואחד עוד יותר גדול. השנה הגיע תורם של Galaxy S8 (גלקסי S8) ו-Galaxy S8 Plus (גלקסי S8 פלוס) שהפגינו לראווה עיצוב נועז יותר ממה שסמסונג הרגילה אותנו, עיצוב שאפשר אפילו להגדיר כמפתיע משהו.

אחד הדברים הבולטים הוא שסמסונג העלימה מהתמונה את כפתור הבית הפיזי שליווה את מכשירי ה-Galaxy מראשית דרכם. כמו כן חיפוי הזכוכית היוקרתי, שכבר פגשנו בעבר במכשירי החברה, דומיננטי הפעם במיוחד, במיוחד אם מצרפים לתמונת העיצוב את המסך הקמור לשני צידי המכשיר, זה שפעם כונה Edge והוצע בעבר רק בחלק מהדגמים. וזה לא קצה מסך שמוסיף לעיצוב בלבד: ניתן לבצע פעולות בסיסיות בהחלקת אצבע, ולקבל התראות גם כשהמכשיר מונח על פניו.

אם רכשתם לאחרונה אחד מצמד מכשירי ה-Galaxy S8, או שאתם מתכננים לרכוש מכשיר כזה, אנחנו בטוחים שתמצאו עניין בריכוז הטיפים והטריקים להלן, דברים קטנים יותר או פחות שכדאי להכיר כדי למצות מהמכשיר את המרב. מכיוון שמבחינת התוכנה והיישומים יש דמיון רב בין הממשק של Galaxy S7 לזה של S8, השתדלנו שלא לחזור על טיפים שכבר הופיעו בכתבת הטיפים והטריקים של מכשיר הדור הקודם.

התאמה אישית של התפריט הצידי

כאמור, התפריט הצידי ב-S8, שנמשיך לכנותו Edge, פעיל כברירת מחדל. ניתן לזהות זאת באמצעות הפס הלבן הדקיק שמופיע בחלק הימני ביותר של המסך. כדי לגשת אל החלוניות של Edge יש לגרור עם האצבע את אותו פס לבן אל כיוון מרכז המסך, ולאחר מכן ניתן לעבור בין חלוניות Edge השונות.

אם הפס הצידי לא מופיע, או אם רוצים לערוך את החלוניות של Edge, ניתן לעשות זאת באמצעות לחיצה על הגדרות > תצוגה > חלוניות Edge.

לחצן האפליקציות נעלם? כך מחזירים אותו

ייתכן שמשתמשים ותיקים במכשירי סמסונג ירגישו בחסרונו של לחצן האפליקציות, שמוביל אל המסכים בהם מסודרים כל האפליקציות. ב-Galaxy S8 פותחים את מסך האפליקציות באמצעות החלקת האצבעות מעלה או מטה על מסך הבית.

אם רוצים בכל זאת להחזיר את לחצן האפליקציות למסך הבית, עושים זאת כך: לוחצים על הגדרות > תצוגה > מסך הבית > לחצן יישומים > הצג לחצן יישומים > החל.

כך לוכדים תמונות מסך

אחת משיטות לכידת המסך המזוהות כל כך עם סדרת ה-Galaxy היא לחיצה בו זמנית על כפתור הבית ועל כפתור ההפעלה. אך מה עושים כשאין כפתור בית פיזי? הכירו שלוש דרכים ללכידת צילום מסך:

קרא עוד:  דיווח: אפל תשיק ארבעה מכשירי iPhone בשנה הבאה

1. לחיצה על כפתור עוצמת הקול התחתון, הממוקם בדופן השמאלית של המכשיר, בו זמנית עם כפתור ההפעלה, הממוקם בדופן הימנית.
2. למקם כפתור צילום מסך באחת מחלוניות ה-Edge, אם התכונה פעילה.
3. להחליק את כף יד ימין או שמאל לרוחב המסך. אם התכונה אינה פועלת, מפעילים אותה באמצעות הגדרות > תכונות מתקדמות > החלק בעזרת כף היד ללכידה.

מוסיפים קריצה לטכנולוגיית זיהוי הקשתיות

סמסונג לא ויתרה על הדרכים הישנות לשחרור מסך מנעילה וכללה את האפשרות בציור דפוס ייחודי, קביעת סיסמה או קוד ושימוש בטביעת אצבע. אם מחפשים אחר חיישן טביעת האצבע מוצאים אותו בחלק האחורי של המכשיר, מימין למצלמה.

השיטה החדישה ביותר אותה סמסונג בחרה לשלב היא זיהוי קשתיות העיניים. הקשתית מקיפה את אישון העיון והיא כוללת מאפיינים ייחודיים לכל אדם. בדומה לטביעות אצבע, הקשתית משמשת לזיהוי ומדובר בטכנולוגיה הנחשבת כבעלת רמת דיוק גבוהה במיוחד.

באופן חד-פעמי צריכים המשתמשים לעבור תהליך בו מכירים לטלפון את מבנה העיניים. לאחר מכן, בכל פעם שצריכים לפתוח את המכשיר, פשוט צריכים להביט לכיוונו.

כדי להפעיל ולהגדיר זאת צריך להגיע להגדרות > נעילת מסך ואבטחה > סורק קשתית. בפתיחת המכשיר מנעילה צריכים למקם את העיניים בתוך מסכה וירטואלית שמופיעה על המסך. אז מדוע שלא להשתעשע קצת על הדרך? בתוך תפריט סורק הקשתיות, אפשר למצוא תחת 'תצוגה מקדימה של מסיכות מסך' כמה מסיכות משעשעות.

היכולות הנוספות של חיישן טביעת האצבע

יתכן שסמסונג מיקמה את חיישן טביעות האצבע בגב המכשיר גם מטעמי נוחות, שכן הגישה אליו נוחה יותר באמצעות האצבעות של היד האוחזת במכשיר, והוא לא מוגבל אך ורק לקריאת טביעות אצבע. למעשה ניתן לשלוט באמצעותו בתפריטי המכשיר על ידי הפעלת כמה מחוות.

עם לחיצה על הגדרות > תכונות מתקדמות > מחוות חיישן טביעות אצבע ניתן להפעיל את התכונה הזו המאפשרת, בין השאר, להחליק את האצבע על החיישן וכך לפתוח את שורת ההתראות או להפעיל יישומים אחרים.

חושבים שזו הרזולוציה המקסימלית? אז זהו, שלא

אין ספק שתצוגה איכותית חשובה במיוחד במכשיר באמצעותו צורכים תכני וידאו, גולשים באתרי אינטרנט עמוסי גרפיקה ומצלמים ללא הרף. ברירת המחדל של הרזולוציה ב-S8 היא +FHD שהם 2220xX1080 פיקסלים. אבל ניתן לגרום למכשיר לעבוד גם בתצוגה ברזולוציה נמוכה יותר המכונה +HD, שהם 1480X720 פיקסלים, או גבוהה יותר בשם +WQHD, שמציעה 2960X1440 פיקסלים. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך הסוללה עובדת קשה יותר.

קרא עוד:  חידושים ב-Pixel: סינון שיחות, טשטוש רקע ועוד

אז איך שולטים באיכות התצוגה? לוחצים על הגדרות > תצוגה > רזולוציית מסך. לחלופין מושכים את תפריט ההתראות מטה ובוחרים ב-'מצב ביצועים' שגם כן מאפשר לשלוט בבהירות התצוגה.

חיסכון בחיי סוללה

אם כבר הזכרנו את הסוללה, הנה עוד כמה טיפים שיעזרו בימים בהם רוצים לשמור על אחוזי סוללה גבוהים גם בשעות הערב. כאמור, שימוש ברזולוציה נמוכה יסייע לחסוך בחיי הסוללה, אך לא רק.

תצוגת Always-On, המציגה מספר נתונים על המסך בכל עת, אולי חוסכת את הצורך להעיר את המכשיר בכל פעם שרוצים לבדוק מה השעה, אך היא זוללת באטיות את הסוללה. תחת הגדרות > נעילת מסך ואבטחה > Always On Display ניתן לקבוע האם לבטל לגמרי את התצוגה הזו או לקבוע שתעבוד בטווח שעות מסוים בלבד.

ניתן גם לקבוע שבהירות המסך תוגדר באופן ידני ולא באופן אוטומטי. כשחיישן הבהירות לא יעבוד, גם חיי הסוללה לא יתבזבזו כל כך מהר. מושכים את תפריט ההתראות מטה, לוחצים על החץ המופיע בקצה פס הבהירות ומכבים את המתג בהירות אוטומטית בתפריט שייפתח. ניתן גם לשלוט על משך זמן התצוגה עד שזו תיכבה באמצעות הגדרות > תצוגה > כיבוי מסך אוטומטי.

כמו כן, ניתן להעביר אפליקציות למצב 'שינה', מה שאומר שהן לא תעבודנה ברקע ולא יתקבלו התראות דחיפה מאותן אפליקציות. עושים זאת באמצעות כניסה למגירת האפליקציות > לחיצה ארוכה על סמל האפליקציה > שינה > אישור.

תחזוקת המערכת

סמסונג שילבה בממשק המערכת מספר כלים לתחזוקה. הם מאפשרים, בין היתר, לשפר ביצועים, למטב את השימוש בסוללה, להסיר אפליקציות וקבצים שלא בשימוש וגם לספק פתרון אבטחה וגם לקבוע שזר לא יוכל לראות שקבצים חסויים .

כדי להיכנס למרכז התחזוקה יש לגשת להגדרות > תחזוקת המכשיר ושם מומלץ לעבור על כל האפשרויות השונות.

מכירים טיפים וטריקים נוספים עבור מכשירי ה-Galaxy S8? שתפו אותנו כאן בתגובות.

עוד בנושא