מוקדם יותר השנה עלו לרשת דיווחים שהצביעו על כך שב-גוגל (Google) מעוניינים להיכנס לשוק המשחקים. עכשיו יש לכך אישור לאחר שהחברה הכריזה על Project Stream – ניסוי טכני הבודק את ההיתכנות של הזרמת משחקים באמצעות Chrome (כרום).

בהודעת החברה נכתב כי הם מחפשים בודקים לשירות ש-"ידחוף את היכולות של טכנולוגיות ההזרמה לקצה". המטרה היא לבדוק הזרמה של משחק שמציע ערכי הפקה גבוהים. כדי לעשות זאת החליטה גוגל לשתף פעולה עם יוביסופט (Ubisoft), בית הפיתוח וההפצה של Assassin's Creed Odyssey. משחק זה יוזרם משרת מרוחק אל Chrome.

במסגרת הניסוי מקווים בחברה לבחון פתרונות לבעיות שונות המאפיינות שירותים שכאלה: זמני השהייה ארוכים בין הפעולות שמבצע השחקן ועד להופעתן על המסך, ושמירה על איכות גבוהה של אות הוידאו.

כרגע הניסוי מוגבל לתושבי ארצות הברית בלבד, כאשר דרישות הסף להתחברות לשירות כוללות שימוש במחשב אישי או נייד וחיבור לאינטרנט ברוחב פס של 25 מגה-ביט. הנסיינים שיבחרו יוכלו להתנסות בשירות ובמשחק החדש החל מסוף השבוע הנוכחי: מה-5 באוקטובר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.