רגע לפני דור הקונסולות הבא ייתכן כי בעתיד הקרוב נראה דווקא קונסולת משחק מבית גוגל (Google), כאשר דיווח חדש גורס כי החברה נוקטת בצעדים על מנת להיכנס לתחום בו שולטות כרגע סוני (Sony), מיקרוסופט (Microsoft) ונינטנדו (Nintendo). תחום ששוויו נאמד ב-2017 על סכום של מעל ל-108 מליארד דולר.

על פי הדיווח שמגיע מ-Kotaku, מתחזקת ההשערה כי החברה תכריז על כניסתה לתחום המשחקים, כאשר החברה בוחנת מספר אפיקים במקביל: השקת חומרה, פיתוח שירות הזרמת משחקים מהענן וכן רכישה של אולפני פיתוח או גיוס של מפתחים על מנת לפתח משחקים בלעדיים. לפי המקור, אנשי גוגל שוחחו עם מפתחים בכנסי משחקים כמו כנס מפתחי המשחקים (Game Developer Conference) שנערך במרץ ותערוכת E3 שהסתיימה לפני מספר שבועות.

אותם מפתחים מציינים כי בגוגל הציעו להם להצטרף למיזם המשחקים, שזכה לשם הקוד 'יטי' (Yeti), במרכזו שירות אשר יאפשר להזרים משחקים מהענן אל מגוון מכשירים – טלפונים חכמים, מחשבי לוח, מחשבים אישיים ועוד – ללא קשר לעוצמת המחשוב שלהם, כאשר הפעלת המשחק מתבצעת על גבי שרתים מרוחקים רבי עוצמה ורק התצוגה 'מוזרמת' אל מכשירי הקצה. כאשר המקור מציין כי הדבר יהיה קל ופשוט כמו פתיחת לשונית חדשה בדפדפן הכרום.

Google וחברות המשחקים מאמינים בענן

במקביל ישנם דיווחים כי החברה תפתח גם קונסולה, אך כרגע נראה כי זו לא תתחרה בעוצמת המחשוב של קונסולת הדור הנוכחי או הדור הבא. זו כך נראה, תשמש כ'מסוף' בו יהיה ניתן להפעיל משחקים בסיסיים, אך הוא יוכל במקביל להעפיל משחקים משירות הזרמת המשחקים בענן. למעשה מדובר במוצר דומה למיקרו-קונסולה שהשיקה ב-2010 חברת OnLive, אשר נסגרה ושארית הקניין הרוחני שלה נמכר לסוני ב-2015, לה קיים שירות הזרמת משחקים משלה בשם PlayStation Now.

קרא עוד:  Gamecom: המשחק Gears 5 יכלול מצב Horde ו-!Gears POP זמין להורדה

בעבר שירותי הזרמת משחקים כמו זה של OnLive לא זכה להצלחה, אך נראה כי היה מדובר בתזמון מוקדם מדי. כעת מסתמן כי רוב החברות הגדולות מאמינות בעתיד בו נשחק במשחקים על פי דרישה מהענן כשהן עובדות על שירותי הזרמת משחקים כאשר מיקרוסופט, EA ו-Ubisoft ציינו בתערוכת E3 האחרונה כי גם הן מעוניינות להיכנס לתחום והן שוקדות על שירות להזרמת משחקים משלהן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.