האם מחאה של מיקרוסופט (Microsoft) עזרה?

קצת יותר מיום לאחר שנודע שגוגל (Google) חסמה את הגישה לשירות המפות שלה עבור משתמשי טלפונים המבוססים על Windows Phone, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, היא הסירה את החסימה. עם זאת, קשה לומר שבחברה הובעה התנצלות כלשהי בנוגע להחלטה הזו. לדבריה המטרה לא הייתה לפגוע במשתמשי Windows Phone, ובעצם בפלטפורמה כולה, אלא למנוע גישה מדפדפנים שאינם מבוססים על Webkit, מנוע הקוד הפתוח לפיתוח דפדפנים. באופן לא ממש מפתיע, Windows Phone אינה מציעה דפדפן המבוסס על Webkit, לפחות כברירת מחדל.

לפי גוגל, החברה בודקת מדי פעם את התאימות של שירות מפות גוגל עם דפדפנים ניידים במטרה להבטיח אספקת חוויית שימוש טובה. "במבחן האחרון שלנו, גרסת המובייל של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) עדיין לא סיפקה חוויית מפות טובה, בלי יכולת לבצע זום, גרירה מצד לצד ואפילו פונקציות בסיסיות. כתוצאה מכך, החלטנו להמשיך לכוון אצת משתמשי הגרסה הניידת של IE לאתר הראשי של גוגל בו הם לפחות יוכלו לבצע חיפושים מקומיים. הדפדפן הנייד של פיירפוקס (Firefox) הציע חוויית משתמש טובה יותר, וזו הסיבה שמשתמשיו לא הופנו", ענתה החברה לשאלות הופנו אליה בנושא.

כמו כן היא הודיעה שהסרת החסימה לא מתבצעת בגין הביקורת, אלא בגלל התפתחויות אחרונות ב-IE שכעת מאפשרות להשתמש טוב יותר במפות גם בדפדפן מבית מיקרוסופט.