ידענו שזה בדרך ועכשיו זה הגיע: אפליקציית Google Maps הושקה הלילה רשמית למכשירי iOS. האפליקציה זמינה להורדה בחנות האפליקציות iTunes App Store ומותאמת למכשיר האייפון. האפליקציה לא עברה התאמה לטאבלטים, אך כן מסוגלת לפעול גם על סדרת האייפד, אולם היא אינה זמינה להורדה בישראל. יחד עם זאת, גוגל שיחררה ערכת פיתוח (SDK) אשר מפתחים יוכלו להשתמש בה ולפתח אפליקציות נוספות המבוססות על מפות גוגל במכשירי אפל.

האפליקציה מספקת את כל מה שציפינו ממנה כיישום מפות שהיה כבר והוסר. היא כוללת את מגוון המפות של גוגל, Street View, תמונות ומקומות מומלצים, תמונות לווין, תלת מימד, דיווחי תנועה וניווט. למעשה, זו הגרסה המלאה ל-Google Maps, פרט ליכולת להוריד את המפות לגלישה במצב בלתי מקוון, הניווט להולכי רגל או רוכבי אופניים וכאמור הממשק שאינו מותאם לאייפד. בגוגל הבטיחו חווית מפות מלאה, ומשתמשי אפל בהחלט לא יתאכזבו.

האתגר האמיתי ואולי הבעייתי מבחינת אפל הוא שחרור ערכת הפיתוח של גוגל, שכן כעת אפליקציות רבות הולכות להיות מבוססות על מפות גוגל במקום מפות אפל המקרטעות, שכזכור הושקו יחד עם האייפון 5 ועד מהרה התברר כי לא ניתן לנווט בהם בשל תקלות רבות שאפל שוקדת על תיקונן יום יום.

להורדה, קפצו ל-AppStore.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.