ימים בודדים לפני שגוגל (Google) תערוך את אירוע לחשיפת מוצרי ה-Pixel שלה, אתר 9to5Google טוען שהצליח לשים את ידו על גרסת אבטיפוס של Pixelbook Go, כפי שצפוי המחשב החדש להיקרא לפי חשיפה של אותו אתר בחודש שעבר.

אם להאמין שזה אכן המחשב הנייד החדש של גוגל (הסמלים על המכשיר הם בבירור ממלאי-מקום של חברת מותגי-מדבקה סינית כלשהיא), הוא נראה פשוט יותר מהדור הראשון, שהושק לפני שנתיים. המסך שלו אינו נפתח ומתהפך ב-180 מעלות לשימוש כטאבלט, אלא רק כמחשב נייד רגיל, והעיצוב הפנימי שלו זהה כמעט לחלוטין לזה של מחשבי MacBook מבית אפל (Apple).

pixelbook go in hand

עם זאת, יש גם הבדלים בין המחשב החדש של גוגל למתחרה המוכר ולדור הקודם של אותו מחשב: הצד העליו של Pixelbook Go רך יותר למגע ובעל צבע ורוד מט ורך מאוד, ואילו הצד התחתון עשוי מחומר שאמור להיות נוח לאחיזה, עם פסים בולטים ושקועים לחלופין, וצבעו קרוב לכתום; בכל צד נמצא שקע USB-C, ולצד השקע הזה בצד השמאלי של המחשב נמצא גם שקע 3.5 מילימטר לאוזניות או מיקרופון; לצידי המקלדת, הזהה כמעט לחלוטין לזו של ה-Pixelbook המקורי, שני רמקולים ארוכים ואיכותיים למדי; ומעל מסך המגע, שגודלו 13.3 אינץ', מצלמת 2 מגה-פיקסל התומכת בצילום וידאו ברזולוציית FullHD בקצב של 60 פריימים לשנייה, ושני מיקרופונים איכותיים לצורך קליטת פקודות קוליות גם כאשר המשתמש אינו יושב מול המחשב.

קרא עוד:  גוגל הסירה מהחנות 600 אפליקציות - בגלל פרסומות המשתלטות על המסך

באתר ציינו כי Pixelbook Go יגיע בכמה גרסאות, כאשר הגרסה הבסיסית תכלול מעבד Core m3 של אינטל (Intel), המיועד למחשבים ללא מאווררים, יחד עם זיכרון בנפח 8 גיגה-בייט, אחסון בנפח 64 גיגה-בייט ומסך ברזולוציית FullHD. גרסאות יקרות יותר יציעו מעבדי Core i5 ו-Core i7, 16 גיגה-בייט זיכרון, אחסון בנפחים של 128 או 256 גיגה-בייט ורזולוציית תצוגה של 4K. מערכת ההפעלה תהיה כמובן ChromeOS.

כזכור, האירוע בו צפויה גוגל להציג את Pixelbook Go ייערך תחת הכותרת Made by Google ב-15 באוקטובר (יום שלישי הבא).