גוגל (Google) מחזירה את מחשב הכרומבוק (Chromebook) למרכז הבמה, זאת כשנתיים מאז שהשיקה את הדגם הקודם. הפעם זהו Pixelbook כמחשב פרימיום 2-ב-1 המשלב בין מחשב נייד למחשב לוח בסגנון של Lenovo Yoga.

כפי שדלף בחודש שעבר, ה-Pixelbook הוא מחשב פרימיום עם מקשים גדולים, משטח עכבר רחב ויש גם עט סטילוס דיגיטלי. יש לו תצוגה בגודל 12.3 אינץ' ביחס 3:2 ומפרט שלא ראה אף מחשב כרומבוק עד היום. עם Pixelbook גוגל מכוונת גבוה מאוד, עיצובו מזכיר מאוד את קו מכשירי ה-Pixel 2 החדשים בגימור אלומיניום דקיק למדי של 10 מ"מ ומשקל כולל של 1 ק"ג בלבד. המחיר בהתאם – 999 דולר.

גוגל שילבה במחשב את המסייעת Google Assistant, ולא רק שהיא מבצעת פקודות קוליות, ניתן באמצעותה להכתיב את ההקלדה הרצויה במקום להקליד. העט הדיגיטלי המכונה Pixelbook Pen (הנמכר ב-99 דולר) פותח בשיתוף חברת Wacom ומספק עד 2,000 רמות רגישות ללחיצה, זאת לצד זמן תגובה של 10 מילי-שניות ואפשרויות רבות בממשק המערכת לשרבוט וציור ביישומים התומכים. עם העט ניתן גם להפעיל בזריזות את ה-Assistant.

חידוש נוסף שהציגה גוגל מכונה Smart Tether. אם אין קישוריות WiFi בסביבה, ה-Pixelbook מתחבר אוטומטית לטלפון Pixel וגולש דרכו. סביר כי ישנם הגבלות כאלה ואחרות למי שחבילת הגלישה שלו מוגבלת, אך זהו בהחלט פתרון זריז שאינו דורש התעסקות נוספת עבור המשתמש.

קרא עוד:  מחשב ה-Mac Pro הושק: מתחיל ב-5,999 דולרים ויכול להגיע לסכום מטורף

מבחינת המפרט, ה-Pixelbook מגיע עם מסך ברזולוציית Quad HD, מעבדי הדור השביעי Core i5 או Core i7 בדגם היקר יותר. עד 16 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה (RAM) ואחסון פנימי ב-SSD בנפח 128, 256 ו-512 ג'יגה-בייט לבחירה. הסוללה מספקת עד 10 שעות עבודה וחיבור הטעינה הוא ב-USB Type C.

ההשקה תתרחש ב-31 באוקטובר בארה"ב, קנדה ואנגליה. המכירה המוקדמת כבר החלה.