גוגל (Google) הודיעה על אירוע לתקשורת שיתקיים ב-15 באוקטובר בניו-יורק, שם היא צפויה לחשוף ולהכריז רשמית על זוג המכשירים החדשים שלה, ה-Pixel 4 ו-Pixel 4 XL, זאת לצד מוצרים נוספים.

בהזמנה ששלחה החברה לכתבים ועיתונאים נכתב המשפט "בואו לראות דברים חדשים שנוצרו על ידי גוגל", זאת ברמז עבה כמובן לחשיפת המכשירים החדשים ששמועות עליהם צצו כבר זה מספר חודשים רבים. כך Pixel 4 כבר הודלף במלואו, כולל המפרט ואף סרטון מלא המציג את עיצובו החדש.

הערכות הן כי Pixel 4 ו-Pixel 4 XL יגיעו במפרט דומה רק בשוני בגודל המסך: 5.7 אינץ׳ לקטן יותר, ו-6.3 אינץ׳ לגדול. כמו כן, יכלול מפרט המכשיר את מעבד ה-Snapdragon 855 המוכר של קוואלקום (Qualcomm) עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה, נפח אחסון מדיה של 64 או 128 גיגה-בייט, סוללה בנפח 2,800 מיליאמפר/שעה או 3,700 מיליאמפר/שעה (תלוי בגודל המכשיר), וכמובן מערכת ההפעלה אנדרואיד 10. גוגל גם חשפה בעצמה כי בראש המכשיר תשלב החברה לא פחות מ-8 רכיבים שונים ובניהם Soli, שבב רדאר זעיר המזהה תנועות בקרבת המכשיר ומאפשר לשלוט עליו ללא מגע.

מלבד מכשירי ה-Pixel 4, גוגל צפויה להציג גם שדרוג למחשב ה-Pixelbook שהוצג ב-2017, זאת אולי לצד מוצרי בית חכם של Google Home. את תחום הטאבלטים החליטה החברה לנטוש, כך שסיכוי נמוך שהיא תציג משהו מהתחום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.