גוגל תמונות (Google Photos), אותו שירות עליו הכריזה גוגל בכנס המפתחים האחרון שערכה, צפוי לקבל בקרוב שורת עדכונים שיהפכו אותו ל"חברתי" יותר. החידושים בשירות יאפשרו להזרים תמונות להתקן הכרומקאסט (Chromecast), לתייג את המצולמים בתמונות ואף לשתף אלבומים עם משתמשים אחרים. טרם ידוע מתי יופץ העדכון.

על פי דיווח של Android Police, תכריז החברה על החידושים, יחד עם הכרזות נוספות, באירוע מיוחד שייערך הערב (ג'). דיווחים נוספים מצביעים על כך שבגוגל מתכוונים להכריז באותו אירוע על שני מכשירי כרומקאסט חדשים, מה שמחזק את ההערכה כי שירות Google Photos עומד לקבל תמיכה במזרים המדיה של גוגל, וכן גם זו תוכרז באירוע הערב. תמיכה כזו תאפשר הצגה במסכים גדולים של כל תמונה השמורה בחשבון ה-Photos של המשתמש, זאת באמצעות שימוש בהתקן הכרומקאסט.

כמו כן, ניתן יהיה לתייג משתמשים אחרים בתמונות השמורות בחשבון גוגל תמונות. תיוג שכזה ישכלל את יכולות החיפוש לפי משתמשים ומקומות שבהם צולמה התמונה.

חידוש נוסף עליו צפויה החברה להכריז הוא היכולת לשתף אלבומים עם חברים. באלבומים המשותפים כל משתמש יוכל להוסיף תמונות שצילם כך שאם לדוגמה כמה אנשים היו יחד באירוע, כל אחד מהם יוכל להוסיף לאלבום המשותף את תמונותיו. עדיין לא ברור כיצד יפעל השירות החדש והאם יהיה דומה לתיקיות משותפות ב-Google Drive או שאולי מתכננת החברה לעשות זאת בדרך חדשנית.

על פי ההערכות יופץ העדכון כבר בימים הקרובים, זאת לאחר אירוע ההכרזה הערב. עם זאת, אין לכך אישור רשמי ונצטרך להמתין בסבלנות לעדכונים שיגיעו באמצעות חנויות האפליקציות או בכניסה לאתר השירות באמצעות המחשב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.