לצד הכרזתה של ענקית התוכנה על גרסת האנדרואיד הבאה שתיקרא L ותיועד למפתחים תחילה, חושפת גוגל גם פרויקט מהפכני חדש שמטרתו להביא את פלטפורמת האנדרואיד למכשירים חכמים בעלי איכות גבוהה, בעלות נמוכה.

מכוונת גבוה ויורה: אולי כניסיון לפלס את דרכה בשוק הבינוני מטה, מכריזה לראשונה חברת גוגל על שיתוף פעולה עם מספר יצרניות, על מנת להביא את פלטפורמת האנדרואיד לכולם, גם לאלו שידם קצרה מלהשיגה. תחילה, תשתף פעולה גוגל עם שלוש יצרניות של מכשירים חכמים שתנוהל תחת עיניהם הפקוחות של גוגל, על מנת לייצור מכשיר חכם במינימום עלות. כך, תוכל גוגל להמשיך לפקח על הנעשה במגרש שלה, בדומה לליין מכשירי הנקסוס הקיימים וגם לקצר ליצרניות את זמן ההשקעה וההתאמות הנדרשות למערכת האנדרואיד עבור החומרה החדשה.

בין היצרניות הראשונות להיכנס למערכה, ניצבות להן Micromax, Karbonn ו-Spice ההודיות, שייצרו מכשירים תחת הסטנדרטים של גוגל ותידרשנה לעמוד בדרישותיה. להבדיל משאר המכשירים, אלו ירוצו על גרסת הונילה הנקייה ויקבלו עדכונים ישירות מגוגל בעצמה – מעין גרסה זולה של נקסוס אם תרצו לקרוא לזה כך בדומה לשמועות על פרויקט הסילבר (Silver). במהלך הכנס חשף ראש מערך האנדרואיד בחברת גוגל,  Sundar Pichai, (סונדר פיצ'אי) כי התנאים בהן תחויבנה היצרניות לעמוד הם מסך בגודל 4.5 אינץ', חריץ להרחבת זיכרון וכן תמיכה בסים כפול והמכשיר המוצג בתמונה יתומחר במחיר של $99 בלבד.

קרא עוד:  דור ה-Z: סמסונג הכריזה על Galaxy Z Flip באופן רשמי

לפי שעה טרם ברור האם המכשירים ישווקו לשווקים מתפתחים או ייעודו אך ורק לשוק הבינוני מטה.