זה לא חדש לנו לשמוע כי גוגל מתכננת לזנוח את מותג הנקסוס (Nexus) בשנה הבאה, אולם דיווח חדש מוסיף מידע חדש בנוגע לדרך שזה הולך להיות מבוצע.

החברה ממאונטן וויו משנה כיוון: לא עוד מכשירים תחת חסותה המיוצרים במותג איכותי אך זול, אלא תוכנית חדשה המכונה Silver אשר תעודד יצרניות ושותפי חומרה לייצר דגמים מתקדמים שיזכו לעדכונים תכופים יותר ותמיכתה של גוגל.

כדי שהמכשיר יזכה לחותמת של Silver Certification, על היצרנית לעמוד במספר תנאים כמו כמות היישומים שהן מצרפות תהיה מוגבלת מראש, כלומר יישומים שהם אינם של גוגל אלא של היצרנית או המפעילה (כפי שמכונה Bloatware), וכן לספק תמיכה 24/7 דרך Hangouts, תוכנית החלפת מכשיר והשאלה במקרה של גניבה או נזק למכשיר.

המקור מוסיף כי מכשירי הסילבר (Silver Phones) ירוצו על גרסת רום קרובה מאוד לגרסה הנקייה של גוגל, כך שממשקים כמו ה-TouchWIZ וה-Sense יישארו בחוץ ואת המכשירים גוגל תבחר בעצמה, אלו כמובן שיענו על דרישות הסף ודרישות החומרה שהיא תציב כאשר כל יצרנית תוכל להוסיף לתוכנית עד 5 מכשירים.

המהלך כך נראה, נועד כדי שלגוגל תהיה שליטה רבה יותר בנעשה במערכת ההפעלה ובד בבד לספק למשתמשים את העדכונים האחרונים וחווית האנדרואיד המלאה.  בינתיים מי שכבר שותפות לתהליך והצטרפו לתוכנית הן מוטורולה ו-LG, ואילו סמסונג ו-HTC עדיין “יושבות על הגדר”.

אז מה דעתכם? האם זהו צעד נכון מצד גוגל לוותר על סדרת הנקסוס וללכת לתוכנית חדשה עם יצרניות רבות?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.