השנה הזו ראינו לא מעט יוזמות כדי ליצור הוברבורד (Hoverboard), מעין סקייטבורד מרחף אישי שאותו ראינו לראשונה בסרט ‘בחזרה לעתיד 2’ וגרם לכולנו לפנטז מאז ועד היום ו-ArcaBoard מקרב אותנו צעד נוסף להגשמת החלום הזה.

אמנם ArcaBoard מבית חברת Arca Space אינו דומה לאותו רחפן של מרטי מקפליי ונראה יותר כמזרן קטן מאשר סקייטבורד מגניב, אבל המוצר הזה, שכרגע נמצא בשלב אב-טיפוס, אמיתי לגמרי ואפילו מצליח להרים את המשתמש מעל הקרקע בכמה סנטימטרים.

ArcaBoard נשלט באופן ידני על ידי מוט המוצב במרכזו או שניתן להפעיל את מערכת הייצוב (Stabilization System) הנשלטת על ידי הסמארטפון עם מהירות מקסימלית של 20 קמ"ש. על יכולת הריחוף אחראיים לא פחות מ-36 מאווררים רבי עצמה המסוגלים להפיק זרם נגדי של 195 קמ"ש ויחד עם מספר גדול של סוללות המספקים 272 כוחות סוס המספיקים לכ-6 דקות בלבד של שימוש. הטענה מלאה לוקחת כשש שעות ויש גם פתרון להטענה מהירה של כחצי שעה, אבל זה תוספת כספית נכבדת.

אם כבר דיברנו על כסף, אז הוא עולה לא פחות מ-20,000 דולר. שמעתם נכון, כאשר הוא יהיה זמין בשני דגמים: האחד Enhanced Thrust המסוגל לשאת משקל של 110 ק"ג למשך 3 דקות ו-Long Endurance המסוגל לשאת משקל של 80 ק"ג למשך 6 דקות.

מי שמחפש פתרון אחר, Lexus הציגה הוברבורד מעוצב יותר שבניגוד ל-ArcaBoard המסוגל לעבוד על כמעט כל משטח, ה-Slider יפעל רק על משטח ייעודי אבל קליל יותר ובעל זמן עבודה מעט ארוך יותר. בעוד שני המוצרים עדיין אינם מיועדים לציבור הרחב, התחום אט אט גדל ולא ירחק היום שנוכל לשוטט ברחובות עם סקייטבורד מעופף.

קרא עוד:  אופו חושפת טכנולוגיית טעינה אלחוטית מהירה כמו חיבור חוטי

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.