באחת הסצנות הזכורות ביותר בסרט 'בחזרה לעתיד 2' מרטי מקפליי נמלט מבריונים על-ידי רכיבה על סקייטבורד (גלגשת) מרחף. הסצינה מתרחשת ב-21 לאוקטובר 2015 ונראה שלקסוס (Lexus), חטיבת רכבי היוקרה של טיוטה (Toyota), הקדימה את תאריך היעד בשלושה חודשים כשהציגה את Slide.

לקסוס העלתה לערוץ היו-טיוב שלה טיזר המציג סקייטבורד מרחף (הוברבורד) לפני כחודש, וכעת היא פרסמה שני סרטונים נוספים – סרטון המציג כיצד גולשים מקצועיים רוכבים (בחוסר הצלחה יחסי) על הסקייטבורד העתידני בפארק גלישה הנמצא בברצלונה והותאם במיוחד על ידי לקסוס, וסרטון נוסף המסביר על הטכנולוגיה שעומדת מאחורי הכלי המסקרן.

על-פי החברה הסקייטבורד הוא בעצם לוח חלול שבתוכו נמצא מוליך על המקורר על-ידי חנקן נוזלי ומרחף מעל לוחות מגנטים רגילים, ללא שימוש באלקטרו-מגנטים – לכן נדרשה התאמה של פארק הגלישה שכן הסקייטבורד לא יכול לרחף מעל משטחים אחרים כמו בטון או עץ. בנוסף, על-פי החברה ניתן להשתמש ב-Slide כ-10 דקות לפני שיש צורך למלא אותו מחדש בחנקן נוזלי.

לא מדובר במוצר שהחברה מתכוונת להשיק לכלל הציבור, אלא הצגת יכולת של חטיבת היוקרה של טיוטה.

http://www.youtube.com/watch?v=q_BYvUlDviM

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.