הדלפה חדשה מציגה לראשונה, את מערכת האנדרואיד (Android) הרצה על גבי מכשיר פשוט של נוקיה, מה שמסמן תחום חדש עבור גוגל להיכנס אליו.

עד כה, מכשירי נוקיה הבסיסיים פעלו על מערכת KaiOS, שהיא מעין תוצר לוואי ל-FirefoxOS מבית מוזילה (Mozilla), שפיתוחה בוטל ב-2016. מאז חזרתה של נוקיה לתחום הסלולר תחת הניהול של HMD Mobile, הצליחה החברה למכור מיליוני מכשירים ולהפוך את KaiOS למתחרה לא קטנה בשוק מערכות הפעלה עם מעל 100 מיליון משתמשים.

התמונה שדלפה, מציגה מכשיר המזכיר את Nokia 220 הבסיסי הכולל מקשי ספרות פיזיים, כשעליו מורצת מערכת האנדרואיד המותאמת. מדובר בשינוי מרחיק לכת עבור המערכת, הדורשת מסך מגע וכן משאבים לא מועטים יחסית. בתמונה אפשר להבחין בתמונה בשורת האפליקציות עם האייקונים המוכרים של גוגל כמו כרום, YouTube והמצלמה. מלבד זאת, בחלק העליון נמצאת שורת ההתראות העליונה, המזכירה מאוד את המראה של מערכת האנדרואיד.

טרם ברור האם מערכת האנדרואיד המותאמת אכן מיועדת לצאת לשוק בקרוב, או שמא מדובר בניסוי כלים. בעבר הרחוק היו מספר מכשירי אנדרואיד המשלבים מקלדות פיזיות, כמו Galaxy Pro, אולם אלה נחשבו למכשירים יקרים הרבה יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.