דפדפן האינטרנט פיירפוקס (Firefox) לא יכלול עוד את התוסף המאפשר צפייה בתכני רשת המבוססים על טכנולוגיית פלאש (Flash) בתחילת שנת 2020, כך לפי מסמך כוונות אותו פרסם ארגון מוזילה (Mozilla) האחראי על פיתוח הדפדפן.  כצעד מקדים לכך, גרסה 69 של הדפדפן הצפויה לצאת בחודש ספטמבר 2019 תהיה הראשונה בה כל תכני הפלאש יחסמו באופן אוטומטי, ומשתמשים שיתעקשו לצפות בהם יאלצו להפעיל את התוסף באופן ידני.

לבסוף, בשנת 2021, לא ניתן יהיה להתקין את התוסף גם באופן ידני והוא ייחסם לחלוטין. מועד זה נקבע בתיאום עם תוכניותיה של חברת אדובי (Adobe), שפיתחה את תוסף פלאש, והודיעה כי היא עצמה אינה מתכוונת להוסיף ולתמוך בו מעבר למועד זה. משמעות הדבר היא כי סיכוני אבטחה שונים שייחשפו בטכנולוגיה לא יטופלו, ומכאן בחירתו של ארגון מוזילה לחסום את הטכנולוגיה לחלוטין.

מוזילה מיישרת קו עם דפדפן כרום (Chrome) של גוגל (Google), שכבר החלה בצעדים אגרסיביים לצמצום השימוש בטכנולוגיית פלאש וחסימת תכנים אלו בדפדפן. טכנולוגיות אחרות, כגון HTML5 ו-WebGL, אמורות להציע אלטנרטיבה לאנימציות, אפליקציות מתקדמות ומשחקי דפדפן, אולם עם רגע חסימתו של התוסף תאבד לעד הגישה לאלפי משחקים שפותחו במהלך השנים, רובם טרם זכו לגרסאות שאינן מבוססות פלאש.