מאז שנוספה בפייסבוק האפשרות לצ’וטט בין משתמשים, השירות הפך בין לילה לאחד משירותי הצ’ט המובילים ברשת, אולם השימוש בו היה מוגבל לאתר האינטרנט או לאפליקציית הסמארטפונים. כעת פייסבוק מעוניינת להיכנס לתחום ההודעות המיידיות ולהתחרות ב-Windows Live ו-Google Talk כאשר היא בוחנת השקה של תוכנת מחשב למערכת ה-Windows 7 השולחנית, כך לפי הפרסום של TC. התוכנה החדשה מאפשרת להתחבר לצ’ט של פייסבוק, לצפות בחדשות האחרונות ולקבל התרעות ועדכונים.

היישום השולחני נמצא בשלבי בטא ומוגבל למספר משתמשים, כאשר פייסבוק שלחה הזמנות למשתמשים ספציפיים והציעה להם להצטרף ולנסות את התוכנה החדשה. אין אפשרות להוריד את התוכנה ולא הופץ כרגע כל לינק להורדה כך שנאלץ להמתין לדיווחים נוספים בנושא.

איך שהדבר נראה, המשתמשים יוכלו להיות מחוברים כל הזמן לפייסבוק ולקבל התראות מבלי הצורך להיכנס לאתר ולכן לא נופתע אם זו תהיה תוכנה פופולרית, במיוחד לאור כמות החברים המחוברים לרשת החברתית. זהו צעד חכם מצד פייסבוק המאפשרת למשתמשים להיות מחוברים כל זמן שהם נמצאים על המחשב (וגם כשלא) ובכך תצליח לגרום למשתמש להרבות בשימוש בפייסבוק ולא להתנתק מהאתר.

חזרתו של הפייסבוק-פון
בעבר הלא רחוק היו מספר שמועות על כך שפייסבוק מתכננת להשיק מכשיר Facebook Phone משלה. הדיווחים התמעטו לאחר שמספר חברות השיקו מכשירי פייסבוק כמו HTC עם Salsa ו-ChaCha, חברת INQ Mobile וגם מוטורולה הציגה מכשיר דומה לאחרונה, אולם כעת הפייסבוק-פון חוזר לכותרות, והפעם לא מסתפק בכפתור קטן עם האות f בצבע כחול, אלא מדובר במכשיר ממותג פייסבוק במלואו.

קרא עוד:  המגרעת הכפולה של שארפ חוזרת גם ב-Aquos R3

All things Digital אומרים כי המכשיר המתוכנן יגיע על גרסה מעודכנת ומותאמת של מערכת האנדרואיד ופייסבוק עשו בה שינויים רבים כדי להטמיע את שירותיה (ובניהם הסרת השם גוגל מכל פינה). עוד מדווחים כי פייסבוק עובדת עם היצרנית הטיוואנית HTC שתייצר לה את המכשיר לפי דרישה, אולם היא גם בוחנת יצרניות נוספות כמו סמסונג. שם הקוד שניתן למכשיר הוא Buffy (ציידת הערפדים?), אך למרות הדיווח גם דובר החברה וגם ב-HTC מכחישים את השמועות. האמנם?

 

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.