בצעד מעט תמוה השיקה פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, אפליקציית הודעות-מיידיות. האפליקציה נקראת Facebook Messenger, והיא זמינה להורדה ללא תשלום למכשירי האנדרואיד וה-iOS. האפלקציה נפרדת מאפלקציית הפייסבוק הראשית, ומאפשרת להתכתב עם החברים מהרשת החברתית.

נראה כי פייסבוק מנצלת את כובד משקלה על-מנת להילחם בנתח השוק של אפלקציות כמו WhatsApp, BBM, אפלקציית ה-Huddle שמגיעה יחד עם ההתקנה של אפלקציית Google+ ואולי אפילו ה-iMessage, שירות ההודעות-המיידיות מבית אפל אשר מובנה ב-iOS 5. בניגוד לשירות ההודעות אשר מובנה באפלקציה החברתית של פייסבוק, המאפשר לשלוח הודעת צ'ט, האפלקציה מהווה קיצור דרך לשירות זה אך מאפשרת לשלוח הודעה פרטית.

כמו אצל המתחרות, גם ב-Facebook Messenger ניתן לשלוח הודעות-מיידיות, לצרף תמונה ומיקום נוכחי. האתר 9to5 Mac חושף כי נבירה בקבצי האפלקציה הביאה למציאת סמל של מצלמת-וידאו, המעיד כי בעתיד תשולב היכולת לבצע שיחות-וידאו דרך האפלקציה, בזכות הברית בין פייסבוק לסקייפ. כרגע בודקים באתר האם אפשר להפעיל את שיחות-הוידאו באותה קלות שבה היה ניתן להפעיל את גירסאת ה-iPad שהסתתרה באפלקציה ל-iPhone.

בנוסף מאפשרת האפקציה לשלוח הודעות למספר משתמשים במקביל וכמובן לקבוצות.

האפלקציה זמינה להורדה באנדרואיד מרקט וב-AppStore אך ההורדה פתוחה, כרגע, לתושבי ארצות-הברית בלבד, דבר אשר לבטח ישתנה בקרוב. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.