סנכרון התמונות האוטומטי שמציעה Facebook למכשירים ניידים נבחן כבר על מכשירי אנדרואיד, ועכשיו, על פי הדיווח, האפשרות החדשה תגיע גם למשתמשי iOS 6. השירות החדש מציע תכונה פשוטה ביותר: העלאת כל תמונה באופן אוטומטי ל-Facebook מיד לאחר הצילום, לתקייה מוסתרת בתוך עמוד התמונות הפרטי. השירות החדש לא יפרסם באופן אוטומטי את התמונות שצילמנו, אלא יעלה אותן לרשת החברתית ומשם נוכל לבחור אלו תמונות לשתף ואלו לשלוח בהודעה לחבר או קבוצת חברים. הרעיון מאחורי השירות החדש הוא להקל על תהליך העלאת התמונות, דבר שנמצא כפשוט הרבה יותר ברשת החברתית המתחרה, +Google.

"רק אתם יכולים לראות את התמונות שסנכרנתם מהמכשיר הנייד שלכם", נמסר מ-Facebook, "התמונות שלכם שמורות באופן פרטי בדף התמונות שלכם במתחם שרק אתם יכולים לראות". הסנכרון יעבוד גם בחיבור Wi-Fi וגם בעת חיבור לאינטרנט סלולרי, אם כי ניתן יהיה להגדיר כך שהשירות יעבוד רק בעת חיבות לרשת אלחוטית.

השירות נבדק אצל מספר נסיינים וקיימת אפשרות לגלות מי מהמשתמשים זכה להיות בין הראשונים לקבל את האפשרות החדשה: היכנסו לאפליקציית ה-Facebook, פתחו את התפריט מצד שמאל, רדו ללשונית "Apps", והיכנסו לתמונות. אם תמצאו שם אפשרות סנכרון (Sync), הרי שתוכלו להשתמש בה ולשלוח ל-Facebook פידבקים, חיוביים או שליליים, על חווית השימוש. כרגע לא נמסר תאריך בו ישוחרר השירות לקהל הרחב.

>> מרגישים שאתם מפספסים סטטוסים בפייסבוק? כך תעשו את זה נכון
>> צפצוף בפייסבוק על כל התראה, מציק או מוסיף?