הרשת החברתית הגדולה בעולם הוציאה הודעה בה היא אמרה כי שרתיה נפרצו בפריצה “מתוחכמת” על ידי האקרים בחודש שעבר שניצלו פריצה ידועה קודם לכן. החברה טוענת כי בפריצה לא נפגע כל מידע אישי של המשתמשים על ידי ההאקרים וכי רק השרתים שלה הם אלו שנפגעו.

לאחר חקירה הגיעה למסקנות בפייסבוק כי הפריצה נגרמה על ידי תוכנה זדונית שהדביקה את מערכות המחשוב שלה, זאת לאחר שהעובדים ביקרו באתר של מפתחי יישומים ניידים שכבר נפגעו לפני כן. בבלוג שלה היא טוענת כי היא לא היחידה אשר נפרצה באופן זה: “פייסבוק לא לבד בתקיפה זו. זה ברור כי אחרים נפרצו ונפגעו לאחרונה בשיטה זו גם כן.” בפייסבוק עלו על הפריצה במהירות ופעלו כדי לתקן את הנזק וכן להודיע לרשויות החוק במדינה.

הפריצה שניצלו ההאקרים היא אותה הפריצה שאותרה בחודש שעבר ביישום ה-Java של אורקל אשר נחשבה לחמורה במיוחד, והיא אף גרמה למשרד לבטחון פנים האמריקאי להוציא הודעה לפיה הוא ממליץ שלא לאפשר הרצת יישומי ג'אווה כלל.

רק בתחילת החודש טוויטר הודיעה על פריצה חסרת תקדים לשירות המיקרו-בלוג הפופולרי שלה, ו-250,000 משתמשים נפגעו מהפריצה אשר כללה גניבת פרטי החשבון והסיסמאות וכן שם המשתמש, כתובת המייל ונתונים נוספים.