טוויטר הודיעה היום על פריצה חסרת תקדים לשירות המיקרו-בלוג הפופולרי. כ-250,000 משתמשים נפרץ החשבון והסיסמאות נגנבו וכן שם המשתמש, כתובת המייל ונתונים נוספים. “לא מדובר כאן בעבודה של חובבנים”, אמר בוב לורד, ראש האבטחה של טוויטר וציין כי ככל הנראה יש קשר להאקרים אשר פרצו השבוע למערכת המחשבים של הניו-יורק טיימס והוול סטריט ג’ורנל.

בטוויטר זיהו גישה בלתי מורשת לחשבונות המשתמשים באתר, כולל מתקפה אחת אשר זוהתה ונבלמה באופן מיידי. טוויטר הוציאה הודעה לכל המשתמשים אשר נפגעו בדרישה לשנות את הסיסמה ובמידה ולא ניתן לאתחל אותה מחדש: “היכנס לאתר כמשתמש רגיל ונסה להתחבר לחשבונך, ואם יש בעיה, נסה לאפס את הסיסמה שלך.”

עד אשר המשתמשים ישנו סיסמה, אזהרה נוספת שמפרסמים היא להיזהר ממיילים המגיעים לכאורה מטוויטר כהודעה ישירה או כדרישה לשינוי סיסמה: “זה ייראה כאילו זה מגיע ממישהו המוכר לך אשר תרצה להגיב לו, וכשתלחץ על הקישור תמצא את עצמך באתר אחר עם תוכנה זדונית שנדבקה למחשב שלך שתנסה לגנוב סיסמאות או חשבון הבנק”. ההמלצה היא כמובן להתחבר לאתר באופן ידני, להקליד את הכתובת ולהזין את שם המשתמש והסיסמה שלכם, ולא ללחוץ על קישורים דרך המייל.

לא ברור כמה חשבונות אכן שימשו או ישמשו בעתיד בפועל את ההאקרים ולכן בטוויטר ממליצים לא לקחת סיכון ולשנות את הסיסמה בהקדם. (להודעה המלאה בטוויטר)

 

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.