גולשים בפייסבוק (Facebook) כדי לצ’וטט במסנג’ר (Messenger)? כעת כבר לא תצטרכו. פייסבוק השיקה אמש את המסנג’ר כשירות רשת עצמאי, כך שניתן מעתה לגלוש לאתר נפרד, להתחבר עם שם המשתמש והסיסמה שלכם ולצ’וטט עם חברים.

השירות החדש מפריד למעשה את המסנג’ר מתוך פייסבוק, אולי במטרה לעלות שלב נוסף בהפיכתו לפלטפורמה כל-יכול. עדיין ניתן לצו’טט גם דרך הפייסבוק כפי שהיה אפשר עד כה, אך האפשרות החדשה נוחה למי שמעוניין רק לצ’וטט בלי כל ההפרעות ברקע.

הממשק זהה ליישום המובייל של המסנג’ר, ומחולק בין אזור השיחה ולרשימת החברים שאיתם היינו בקשר לאחרונה. דרך הצ'אט ניתן לצרף קבצים, לשוחח בשיחות קוליות ווידאו, לשלוח אמותקונים ועוד. למעשה, כל האפשרויות החדשות שהוצגו בכנס ה-F8 בחודש שעבר יהיו זמינות גם כאן, כולל התוספים החדשים.

אין זה מקרה שפייסבוק ממשיכה להפריד את המסנג’ר משאר השירותים שלה זאת במסגרת הרחבת היכולות כפלטפורמה עצמאית, אולי בתקווה להפוך אותו לשירות הצ’אט הפופולרי ביותר. רק שמישהו יזכיר לה כי וואטסאפ בבעלותה.

לכניסה לשירות הרשת: messenger.com

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.